ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (03.-09.10.2005)

2005-10-03, Poniedziałek

Czwartek, 06.10.2005 r.

Godz. 17.00 Powiatowa Inauguracja Roku Kulturalnego
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu (ul. Stalmacha)
Już po raz siódmy Starosta Raciborski przyznał swe nagrody dla animatorów kultury powiatu raciborskiego. Powołana decyzją Starosty Komisja, po zapoznaniu się i przeanalizowaniu dokonań artystycznych nominowanych, wyłoniła trzech laureatów. Są nimi: nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu Teresa Okaj, raciborski przyrodnik dr Jan Duda oraz założyciel i i kierownik muzeum regionalnego w Bieńkowicach Blasius Hanczuch.
Nagrody wręczone zostaną podczas Powiatowej Inauguracji Roku Kulturalnego, a uroczystość uświetni koncert solistów zespołu wokalnego "Miraż". Początek o godz. 17.00.
Dotychczas nagrodą Starosty w dziedzinie kultury uhonorowani zostali: w 1999 r. - Jolanta Dzumyk, Justyna Bindacz i Jan Kluska; w 2000 r. - Ilona Świerczek, Aldona Krupa i Paweł Newerla; w 2001 r. - Magdalena Gogół-Peszke, ks. Hubert Mikołajeci dr Ryszard Kincel, w 2002 r. - Krystyna Kozłowska, Grazyna Tabor i Irena Hlubek; 2003 r. - Maria Wojtczak z Zobolewiczów, ks. Jan Rosiek i Piotr Libera oraz w 2004 r. - Elżbieta Biskup, Bolesław Stachow, Barbara Kasza, Janusz Nowak i ks. Antoni Strzedulla.
UWAGA - redakcje: Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.