ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (06.-12.06.2005)

2005-06-06, Poniedziałek

Poniedziałek, 06.06.2005 r.

Godz. 13.00 Konwent Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Racibórz

Wtorek, 07.06.2005 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Środa, 08.06.2005 r.

Godz. 10.00 II Powiatowy Konkurs Klas Szóstych "Wiem wszystko"
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 w Raciborzu (ul. Opawska)
Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Organizatorem konkursu jest SP 11 w Raciborzu.

Czwartek, 09.06.2005 r.

Godz. 17.00 Wizyta przedstawicieli Stowarzyszenia Pomocy Społecznej im. Św. Józefa z Niemiec w DPS "Złota Jesień" w Raciborzu
Miejsce: DPS "Złota Jesień" w Raciborzu (ul. Grzonki)
Stowarzyszenie Pomocy Społecznej im. Św. Józefa z Niemiec od kilku już lat współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Lyskach, który z kolei współpracuje z placówką w Raciborzu. Niemieckie stowarzyszenie zajmuje się opieką nad osobami starszymi i samotnymi w placówkach stacjonarnych. Wizyta przedstawicieli niemieckiego Stowarzyszenia Pomocy Społecznej im. Św. Józefa ma na celu nawiązanie współpracy z DPS "Złota Jesień" w Raciborzu. Na zaproszenie Dyrektor DPS "Złota Jesień" Jolanty Rabczuk, w spotkaniu udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Piątek, 10.06.2005 r.

Godz. 16.30 I Raciborski Festiwal Sztuki "trzASKoff" - rozpoczęcie festiwalu
Miejsce: Racibórz
I Raciborski Festiwal Sztuki "trzASKoff" to przegląd licznych prac i wydarzeń artystycznych z różnych dziedzin sztuki: teatr, happening, performance, sztuka wideo, fotografia, grafika, malarstwo, muzyka itd.
"trzASKoff" będzie prezentował przede wszystkim sztukę młodą, odważną, bez zahamowań, przełamującą schematy, szukającą nowych sposobów wypowiedzi. Festiwal będzie niepowtarzalną okazją, by przyjrzeć się pracom artystów reprezentujących tzw. off czy sztukę alternatywną i zobaczyć, co dzieje się na pograniczu sztuki amatorskiej i profesjonalnej.
Wśród licznych atrakcji festiwalu "trzASKoff", na uwagę zasługuje wystawa in situ Zuzanny Janin pt. "Widziałam swoją śmierć", czy otwarty happening "Embriony". Festiwal potrwa od 10 do 12 czerwca br.
Głównym organizatorem Raciborskiego Festiwalu Sztuki "trzASKoff" jest Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.
Szczegóły:
www.powiatraciborski.pl - strona festiwalu "trzASKoff"

Godz. 18.00 Uroczystość z okazji 150-lecia sportu w mieście Racibórz
Miejsce: hala OSiR w Raciborzu (ul. Łąkowa)
W uroczystości udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Sobota, 11.06.2005 r.

Godz. 13.00 Uroczystość nadania sztandaru OSP Jankowice
Miejsce: Jankowice
Uroczystość rozpocznie o godz. 13.00 msza św. przy Kaplicy Św. Izydora. Przekazanie sztandaru dla jednostki OSP w Jankowicach przewidziano na godz. 14.00. Uroczystości zakończy o godz. 17.00 zabawa taneczna. W spotkaniu udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Niedziela, 12.06.2005 r.

Godz. 16.00 Uroczystość otwarcia kolejki wąskotorowej w Rudach
Miejsce: Rudy
W uroczystości udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.