ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (14.-20.11.2005)

2005-11-14, Poniedziałek

Poniedziałek, 14.11.2005 r.

Godz. 10.00 VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych - przegląd teatralny
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych, pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego, odbędzie się w dniach od 14 do 18 listopada br. w Raciborzu. W ramach festiwalu, odbędą się przeglądy teatralny, taneczny i wokalny. Festiwal zakończy koncert galowy, który odbędzie się 18 listopada br. w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu.
Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych jest przeglądem całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury na terenie powiatu raciborskiego. Zasadniczym celem festiwalu jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych. W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły artystyczne (teatralne, taneczne, muzyczne), a także soliści w przeglądzie muzycznym ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego.
W tym roku organizatorem Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych jest Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Wtorek, 15.11.2005 r.

Audit nadzoru systemu zarządzania jakością ISO w Starostwie Powiatowym w Raciborzu
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
System zarządzania jakością wg europejskiej normy ISO w Starostwie Powiatowym w Raciborzu wdrożony został w roku 2000, co potwierdzone zostało przyznanym we wrześniu 2000 r. certyfikatem jakości ISO 9002. Warto dodać, że wówczas Starostwo w Raciborzu było pierwszym urzędem powiatowym w Polsce, które wdrożyło system jakości ISO.
Certyfikat przyznawany jest przez RWTŰV na 3 lata. Później organizacja musi zostać poddana tzw. auditowi recertyfikacyjnemu. Ostatni taki audit recertyfikacyjny w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbył się w sierpniu 2003 roku.
Oprócz auditu recrtyfikacyjnego, raz w roku przez zewnętrznych auditorów w jednostce przeprowadzany jest audit nadzoru. W dniach od 15 do 16 listopada br. auditor RW TŰV z Katowic inż. Marek Jabłoński przeprowadzi drugi po recertyfikacji systemu w Starostwie Powiatowym w Raciborzu audit nadzoru. Auditowane będą niemal wszystkie obszary działalności urzędu.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 13.00 Zgromadzenie Fundatorów Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Fundatorzy fundacji wybiorą nowego przewoźniczego Zgromadzenia Fundatorów, po złożonej rezygnacji z tej funkcji przez Henryka Siedlaczka, który uzyskał mandat posła na Sejm RP. Ponadto zatwierdzony zostanie roczny preliminarz działalności Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu na 2006 rok.

Środa, 16.11.2005 r.

Godz. 10.00 VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych - przegląd taneczny
Miejsce: Raciborskie Centrum Kultury (ul. Chopina)
VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych, pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego, odbywa się w dniach od 14 do 18 listopada br. w Raciborzu. W ramach festiwalu, odbywają się przeglądy teatralny, taneczny i wokalny.

Godz. 10.00 Spotkanie z właścicielami ośrodków szkoleniowych dla kierowców z terenu powiatu raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
W spotkaniu udział wezmą właściciele ośrodków szkoleniowych dla kierowców z terenu powiatu raciborskiego, przedstawiciele dyrekcji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.
Tematem rozmów będą zmiany przepisów w zakresie kandydatów na kierowców, które wejdą w życie z dniem 10 stycznia 2006 r.

Godz. 11.00 Konsultacje społeczne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
Miejsce: Urząd Miasta w Rybniku (ul. Chrobrego)
W ramach procesu konsultacji społecznych Regionalnego programu Operacyjnego, Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego organizuje subregionalne spotkanie konsultacyjne w Rybniku.
Regionalny Program Operacyjny będzie kluczowym dokumentem określającym podział funduszy strukturalnych w województwie śląskim na lata 2007-2013. Wstępny projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajduje się na stronie
www.rop.silesia-region.pl
W spotkaniu udział weźmie także Wicestarosta Adam Hajduk.

Czwartek, 17.11.2005 r.

Godz. 10.00 VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych - przegląd wokalny
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu (ul. Stalmacha)

Piątek, 18.11.2005 r.

Godz. 11.00 VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych - koncert galowy
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych zakończy koncert galowy, który odbędzie się 18 listopada br. o godz. 11.00 w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu przy ul Londzina 38. Wystąpią laureaci festiwalu, a gościem specjalnym będzie Ania Wyszkoni (wokalistka zespołu "Łzy").