ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (25.04.-03.05.2005)

Poniedziałek, 25.04.2005 r.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Członkowie komisji omówią sieć szkół ponadgimnazjalnych i policealnych w powiecie raciborskim w aspekcie ekonomicznym. Ponadto zajmą się sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Raciborskiego za rok 2004 i omówią materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 26.04.br.

Wtorek, 26.04.2005 r.

Godz. 08.30 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego

Godz. 12.00 XXIX sesja Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównymi tematami sesji będzie wykonanie budżetu Powiatu Raciborskiego za rok 2004 oraz sieć szkół ponadgimnazjalnych i policealnych w powiecie raciborskim. Radni głosować będą nad udzieleniem Zarządowi Powiatu absolutorium, ponadto podejmą uchwały w sprawie przekształceń szkół, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym.
Szczegóły:
www.powiatraciborski.pl

Czwartek, 28.04.2005 r.

Godz. 09.00 Uroczystość wręczenia Krzyży Zesłańców Sybiru członkom Związku Sybiraków Koła w Raciborzu
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
Odznaka "Krzyża Zesłańców Sybiru" ustanowiona została w roku 2003 jako wyraz narodowej pamięci o obywatelach polskich deportowanych w latach 1939-1956 na Syberię, do Kazachstanu i północnej Rosji, w hołdzie dla ich męczeństwa i wierności ideałom wolności i niepodległości. Odznaka nadawana jest przez Prezydenta RP.
Krzyżami Zesłańców Sybiru uhonorowanych zostało 11 członków Związku Sybiraków Koła w Raciborzu. W imieniu Prezydenta RP, odznaki wręczą Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Poseł na Sejm RP Andrzej Markowiak.
W programie uroczystości, oprócz wręczenia odznak, także program artystyczny w wykonaniu grupy teatralnej "Irrealis" i zespołu wokalnego "Miraż" z MDK w Raciborzu.
UWAGA - redakcje: Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w uroczystości.

Godz. 12.00 V Gimnazjalny Konkurs Wiedzy o Raciborzu "Znam ulice Raciborza"
Miejsce: Gimnazjum nr 2 w Raciborzu (ul. Elżbiety)
Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 2 w Raciborzu. Nagrody laureatom konkursu wręczy Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Poniedziałek, 02.05.2005 r.

Godz. 17.00 Raciborskie obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wybuchu III Powstania Śląskiego - Koncert Galowy pt. "W krainie uśmiechu"
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu
Na zaproszenie Prezydenta Raciborza Jana Osuchowskiego, w raciborskich obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wybuchu III Powstania Śląskiego udział wezmą przedstawiciele władz powiatu raciborskiego na czele ze Starostą Henrykiem Siedlaczkiem.
W przeddzień głównych uroczystości rocznicowych (02.05.2005 r.), w Domu Kultury ":Strzecha" w Raciborzu odbędzie się Koncert Galowy popularnych arii operetkowych, operowych i musicalowych w wykonaniu solistów Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi. Koncert zatytułowany został "W krainie uśmiechu".

Wtorek, 03.05.2005 r.

Godz. 11.00 Raciborskie obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wybuchu III Powstania Śląskiego - główne uroczystości rocznicowe
Miejsce: Racibórz - Rynek/kościół pw. WNMP/pomnik Powstańców Śląskich
Główne uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godz. 11.00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (wcześniej - o godz. 10.30 w Rynku, obok Kolumny Maryjnej, zbiorą się poczty sztandarowe organizacji, partii, instytucji i szkół). Po nabożeństwie, około godz. 12.30, uczestnicy uroczystości przejdą z Rynku ulicami Mickiewicza, Podwale i Reymonta pod pomnik Powstańców Śląskich, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.