Zakończył się VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych...

2005-11-21, Poniedziałek

Finał festiwalu...Koncertem Galowym 18 listopada br. zakończył się VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych, pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego. w Raciborzu. W ramach festiwalu, w dniach od 14 do 18 listopada br. odbyły się przeglądy teatralny, taneczny i wokalny.

Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych jest przeglądem całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury na terenie powiatu raciborskiego. Zasadniczym celem festiwalu jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych. W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły artystyczne (teatralne, taneczne, muzyczne), a także soliści w przeglądzie muzycznym ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego. W ramach festiwalu odbywają się trzy przeglądy: teatralny, taneczny i wokalny.

Teatr

Kamil Hołek z SP w Szczerbicach

W tym roku organizatorem Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych był Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu. Festiwal odbywał się w dniach od 14 do 18 listopada br.: 14 listopada br. w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu odbył się przegląd teatralny, 16 listopada br. w Raciborskim Centrum Kultury odbył się przegląd taneczny, a 17 listopada br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbył się przegląd wokalny.

Gościem specjalnym była Ania Wyszkoni z zespołu VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych zakończył koncert galowy, który odbył się 18 listopada br. o godz. 11.00 w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu. Wystąpili laureaci festiwalu, a gościem specjalnym była Ania Wyszkoni (wokalistka zespołu "Łzy").

Wyniki konkursów festiwalowych dostępne są w protokołach z prac jury, na internetowej stronie www.powiatraciborski.pl

Fotorelacja na stronie www.starostwo.powiatraciborski.pl