Zamkowy teatr na antenie TVP Katowice

2016-02-22, Poniedziałek

Istnieje od niespełna dwóch lat a już jest znany w całym kraju! O kim mowa? To Teatr Amatorski „Na Zamku”. W niedzielny wieczór 21 lutego 2016 r. w popularnym i lubianym programie telewizyjnym „Aktualności” (wydanie główne) emitowanym na antenie TVP Katowice można było zobaczyć i posłuchać artystów Teatru Amatorskiego „Na Zamku”. Materiał dostępny TUTAJ: http://katowice.tvp.pl/24115838/21022016. Początek 12 m 32 s.

- Nie tak dawno, przypomnijmy artyści wystąpili w popularnym magazynie „Pytanie na śniadanie”, w ramach cyklu „Klub 50 plus – zawsze w formie!” - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Autorką scenariusza większości przedstawień jest Teresa Okaj, polonistka, instruktorka teatru, kultury żywego słowa i regionalizmu a o oprawę muzyczną dba Łukasz J. Porwoł - muzyk, autor wielu programów artystycznych wystawianych w regionie.

Teatr Amatorski „Na Zamku” może się poszczycić przepiękną garderobą strojów i rekwizytów teatralnych z różnych epok i do różnych form teatralnych, które skompletował Łukasz J. Porwoł.