Zapowiedzi wydarzeń (01.-07.09.2003)

2003-08-29, Piątek
Poniedziałek, 01.09.2003 r. Godz. 09.00 Inauguracja roku szkolnego 2003/2004 w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu Miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu (ul. Królewska) W uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2003/2004 weźmie udział Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 11.30 Uroczystość otwarcia hali sportowej w Publicznym Gimnazjum w Kornowacu Miejsce: Publiczne Gimnazjum w Kornowacu Na zaproszenie Wójta Gminy Kornowac Józefa Stukatora, w uroczystości weźmie udział również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. W programie uroczystości: poświęcenie hali sportowej, przemówienia zaproszonych gości, program artystyczny przygotowany przez młodzież Gimnazjum w Kornowacu i zwiedzanie obiektu. Godz. 13.00 Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2003/2004, z udziałem przedstawicieli władz powiatu raciborskiego Miejsce: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu (ul. Klasztorna) W tym roku gospodarzem Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego jest Zespół Szkół Zawodowych w Raciborzu. Z uwagi na brak pomieszczenia, uroczystość odbędzie się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu. W uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego udział wezmą przedstawiciele władz powiatu raciborskiego – ze Starosta Raciborskim Henrykiem Siedlaczkiem i Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Jerzym Wziontkiem na czele, a także zaproszeni goście. Wtorek, 02.09.2003 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Godz. 12.00 Otwarcie symulacyjnego biura firmy ubezpieczeniowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu Miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu (ul. Gimnazjalna 3) Symulacyjne biuro firmy ubezpieczeniowej pozwoli uczniom klas czwartych Liceum Ekonomicznego w Raciborzu o 5-letnim cyklu kształcenia w praktyce poznać tajniki prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to jeden z elementów realizowanego w szkole programu „In prove”, który oprócz teorii i praktyki, zakłada udział młodzieży w zajęciach praktycznych. Symulacyjne biuro firmy ubezpieczeniowej ma na celu przygotowanie młodzieży do roli pracodawcy i pracobiorcy. W uroczystości otwarcia biura udział weźmie m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Środa, 03.09.2003 r. Godz. 10.00 Uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie współdziałania lokalnych samorządów w zakresie wspierania działań podejmowanych przez Zarząd Powiatu Raciborskiego mających doprowadzić do zakończenia budowy Szpitala Rejonowego w Raciborzu i świadczenia usług medycznych dla mieszkańców powiatu raciborskiego i okolicznych gmin województwa opolskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Sygnatariuszami porozumienia będą Zarząd Powiatu Raciborskiego, Prezydent Miasta Racibórz, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu raciborskiego oraz burmistrzowie okolicznych gmin województwa opolskiego (Miasta Baborów i Miasta Kietrz). Godz. 10.40 Spotkanie w sprawie inwestycji drogowych w powiecie raciborskim w najbliższych latach Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu W rozmowach udział wezmą Prezydent Miasta Racibórz, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu raciborskiego, Wicestarosta Adam Hajduk i Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu Jerzy Szydłowski. Podczas spotkania omówione zostaną inwestycje drogowe w powiecie raciborski, jakie będą realizowane w najbliższych latach. Sobota, 06.09.2003 r. Godz. 11.00 Uroczystości z okazji 150-lecia Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej w Rudach Miejsce: Skansen Kolei Wąskotorowej w Rudach W uroczystości udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 15.15 Uroczystości z okazji 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudach Miejsce: remiza OSP w Rudach Uroczystości rozpocznie msza św. w Kościele Parafialnym w Rudach w intencji strażaków OSP Rudy. Główne uroczystości odbędą się ok. godz. 16.25 w remizie OSP, gdzie m.in. nastąpi oficjalne uhonorowanie OSP w Rudach Honorowym Medalem im. Bolesława Chomicza. W obchodach 120-lecia OSP Rudy udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Niedziela, 07.09.2003 r. Godz. 13.30 Dożynki Gminne – Gmina Rudnik Miejsce: Gamów Gospodarzem tegorocznego Święta Plonów w Gminie Rudnik jest sołectwo Gamów. W imprezie udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.