Zapowiedzi wydarzeń (01.-07.12.2003)

2003-12-01, Poniedziałek
Środa, 03.12.2003 r. Godz. 12.00 I Powiatowe Spotkanie Kobiet, pod hasłem „Gender mainstreaming na Śląsku” Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Spotkanie to inicjatywa Pełnomocnika Wojewody Śląskiego ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn Doroty Stasikowskiej-Woźniak i Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka, a także Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Raciborskiego Małgorzaty Burek. Podczas spotkania omówione zostaną najważniejsze problemy związane z równouprawnieniem kobiet i mężczyzn na Śląsku, a także działania podejmowane w tym kierunku przez Pełnomocnika Wojewody Śląskiego ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. Gośćmi specjalnymi będą Pełnomocnik Wojewody Dorota Stasikowska-Woźniak i Senator RP Krystyna Doktorowicz. Czwartek, 04.12.2003 r. Godz. 13.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Godz. 17.00 Promocja książki pt. „Z dziejów ziemi raciborskiej”, będącej efektem realizowanego w powiecie raciborskim projektu pn. „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin” Miejsce: sala kameralna Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu (ul. Londzina 38) Projekt pn. „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin” realizowany był w powiecie raciborskim przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Starostwo Powiatowe w Raciborzu od stycznia 2001 r. do czerwca 2002 r. W tym czasie zorganizowano cykle wykładów poświęconych dziejom ziemi raciborskiej. Spotkania odbywały się w cyklu co miesięcznym, w każdej z gmin powiatu. Wygłoszone podczas spotkań teksty zebrane zostały w książce zatytułowanej „Z dziejów ziemi raciborskiej”. Publikacja składa się z trzech części: miejsca, ludzie, problemy. Książka ukazała się pod redakcją dr. Jana Neuberga, uzyskała bardzo dobrą recenzję prof. Franciszka Białego. Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej organizują promocję książki „Z dziejów ziemi raciborskiej”. Będzie to okazja do spotkania z autorami referatów i dyskusji. Publikacja sfinansowana została ze środków Republiki Federalnej Niemiec i Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Książka dostępna jest dla szerokiego grona odbiorców we wszystkich bibliotekach na terenie powiatu raciborskiego – zarówno szkolnych, jak i publicznych. Piątek, 05.12.2003 r. Godz. 11.00 Konwent Starostów Województwa Śląskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Będzinie W kolejnym spotkaniu Konwentu Starostów Województwa Śląskiego weźmie także udział Wicestarosta Powiatu Raciborskiego Adam Hajduk. Godz. 18.00 Uroczysta gala z okazji 100-lecia piłki nożnej na ziemi raciborskiej Miejsce: Hala Sportowa RAFAKO w Raciborzu (ul. Łąkowa) W uroczystości udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.