Zapowiedzi wydarzeń (15.-21.12.2003)

2003-12-15, Poniedziałek
Wtorek, 16.12.2003 r. Godz. 10.00 Spotkanie w sprawie utrzymania granicznych odcinków drogowych na terenie Gminy Krzyżanowice Miejsce: Urząd Gminy w Krzyżanowicach Tematem spotkania będzie utrzymanie granicznych odcinków drogowych na polsko-czeskiej granicy państwowej w Chałupkach. Przewidziano również wizję w terenie. W spotkaniu weźmie udział m.in. Wicestarosta Adam Hajduk. Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Tematem posiedzenie będzie kalendarz imprez kulturalnych i sportowych na 2004 r. oraz omówienie materiałów na sesję Rady Powiatu w dniu 30.12.br. Środa, 17.12.2003 r. Godz. 14.00 Wspólne posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie Komisji zapoznają się z „Programem Ochrony Środowiska wraz z Planem Gospodarki Odpadami dla Powiatu Raciborskiego”. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 30.12.br. Czwartek, 18.12.2003 r. Godz. 12.00 Spotkanie opłatkowe władz powiatu z dyrektorami placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski Miejsce: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu Na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym z dyrektorami placówek oświatowych spotka się Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 16.30 Spotkanie opłatkowe Raciborskiej Izby Gospodarczej Miejsce: Restauracja „Hetmańska” w Raciborzu W spotkaniu udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 17.00 Tradycyjne spotkanie z okazji podsumowania roku RAFAKO S.A. Miejsce: Restauracja „Vivat” w Raciborzu W spotkaniu udział weźmie Wicestarosta Adam Hajduk. Godz. 19.00 Spotkanie opłatkowe w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej Miejsce: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kuźni Raciborskiej Z pracownikami i wychowankami MOW spotka się Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Piątek, 19.12.2003 r. Godz. 13.00 Ślubowanie funkcjonariuszy służby przygotowawczej i kandydackiej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu Miejsce: Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu W uroczystości ślubowania udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie Komisji zapoznają się z aktualnym stanem realizacji programu naprawczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Ponadto omówią temat patologii społecznej i uzależnień wśród młodzieży. Omówione zostaną także materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 30.12.br. Godz. 14.30 Uroczyste otwarcie filii banku w Krzyżanowicach Miejsce: Krzyżanowice W uroczystości udział weźmie Wicestarosta Adam Hajduk. Niedziela, 21.12.2003 r. Godz. 17.00 Koncert kolęd i pastorałek pt. „Z dobrą nowiną...” autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów Miejsce: Kościół pw. św. Paschalisa w Raciborzu–Płonii Kolędy i pastorałki autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów zaprezentują: Anna Wyszkoni, Marzena Korzonek, Dawid Koczy, Agnieszka Błońska i Magdalena Kaszta. Koncert rejestrowany będzie przez TVP 3 Katowice, a jego retransmisja przewidziana jest na antenie regionalnej „Trójki” 24.12.br. Patronat medialny: TVP 3 Katowice, „Nowiny Raciborskie” i Radio 90 FM.