Zapowiedzi wydarzeń (20.-26.10.2003)

2003-10-20, Poniedziałek
Poniedziałek, 20.10.2003 r. Godz. 15.30 Spotkanie z okazji Dnia Seniora – Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kuźni Raciborskiej Miejsce: Restauracja „Jantar” w Kuźni Raciborskiej Organizatorem spotkania z okazji Dnia Seniora dla emerytów, rencistów i inwalidów z terenu Gminy Kuźnia Raciborska jest Zarząd Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kuźni Raciborskiej. Na zaproszenie organizatorów, w spotkaniu udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Wtorek, 21.10.2003 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Środa, 22.10.2003 r. Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie Komisji zajmą się m.in. oceną realizacji zadań powiatu w zakresie kultury i kultury fizycznej, a także omówią materiały na sesję Rady Powiatu, którą zaplanowano na 28.10.br. Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie Komisji zapoznają się z zakresem działania Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Raciborzu oraz omówią materiały na sesję Rady Powiatu, którą zaplanowano na 28.10.br. Czwartek, 23.10.2003 r. Godz. 10.00 Wizyta w Śląskim Kuratorium Oświaty w Katowicach – spotkanie w sprawie szkolnictwa specjalnego Miejsce: Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach Z wizytą do Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach udaje się Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego Jerzy Wziontek. Godz. 11.00 Konferencja naukowa pt. „Językoznawstwo w codziennej praktyce” Miejsce: Szkolne Centrum Informacji w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej (ul. Piaskowa 28) Organizatorem konferencji jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej. Wykład wiodący pt. „Językoznawstwo w codziennej praktyce” wygłosi prof. dr hab. H. C. Gerhard Nickel. W spotkaniu udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie Komisji zajmą się m.in. stanem gazyfikacji powiatu raciborskiego oraz omówią Taryfę Nr 1 GSG dla Paliw Gazowych obowiązującą od 01.10.2003 r. Ponadto członkowie Komisji omówią materiały na sesję Rady Powiatu, którą zaplanowano na 28.10.br. Piątek, 24.10.2003 r. Godz. 10.00 Prezentacja ostatecznej wersji studium wykonalności budowy zbiornika Racibórz Dolny Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli m.in.: Dyrektor Programu „Odra 2006” Lech Poprawski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, dyrektor Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, a także przedstawiciele samorządów gmin nadodrzańskiego. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie ostateczna wersja studium wykonalności budowy zbiornika Racibórz Dolny, a także informacja o stanie zabezpieczeń przeciwpowodziowych na obszarze powiatu raciborskiego. Organizatorami spotkania są: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach i Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu. Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie Komisji zajmą się m.in. analizą finansową wykonania dochodów i wydatków budżetu Powiatu Raciborskiego za III kwartał oraz przewidywanego wykonania za rok 2003. Ponadto omówią zmiany w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2003 r. oraz materiały na sesję Rady Powiatu, którą zaplanowano na 28.10.br. Sobota, 25.10.2003 r. Godz. 15.00 Uroczystość z okazji 2 lat istnienia Centrum Młodzieżowego „Przystań” w Raciborzu Miejsce: Centrum Młodzieżowe „Przystań” w Raciborzu (ul. K. Miarki) W programie uroczystości m.in.: prezentacja programów, grup i działań realizowanych w Centrum Młodzieżowym „Przystań” oraz w części artystycznej przedstawienie pt. „Mały Książę”. W uroczystości udział wezmą również przedstawiciele władz powiatu raciborskiego: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jerzy Wziontek.