Znamy wyniki konkursu „ZAPREZENTUJ SWÓJ BIZNESPLAN”

2016-11-21, Poniedziałek

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Starosta Raciborski ogłosił konkurs pn. „Zaprezentuj swój biznesplan" dotyczący pomysłu na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym. Ideą konkursu było kształtowanie postaw przedsiębiorczych, zachęcenie uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Celem Konkursu było wyłonienie 3 najlepszych pomysłów na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym, wpłynęły 2 formularze zgłoszeniowe z CKZiU nr 2 „Mechanik".

1.    Pierwszy z pomysłów dotyczy działalności usługowej w zakresie obsługi i oprawy muzycznej imprez różnego rodzaju,
2.    Drugi pomysł to również działalność usługowa z zakresu zastąpienia silnika spalinowego w samochodzie osobowym na silnik elektryczny w celu zmniejszenia emisji spalin.

Po zapoznaniu się z pracami oraz prezentacji pomysłów przez uczestników konkursu Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu dwóch nagród za zajęcie równorzędnego miejsca dla:
·    Daniel Krybus CKZiU nr 2 „Mechanik",
·    Wojciech Skibiński CKZiU nr 2 „Mechanik".

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia w realizacji swoich pomysłów.