początek strony

Powiat

Powiat nagrodzony Nagrodą Marszałka 2017-12-11, Poniedziałek

Zarząd Województwa Śląskiego wyróżnił Starostwo Powiatowe za wykonanie renowacji kaplicy zamkowej w Raciborzu. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków i zostanie odebrana 13 grudnia 2017 r.o godzinie 10.00 podczas Sesji Konserwatorskiej pt. "Skarby światowego dziedzictwa" organizowanej przez Regionalny Instytut Kultury W Katowicach.

zobacz więcej

Medal "Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego" dla Muzeum w Raciborzu 2017-12-11, Poniedziałek

Wczoraj 10 grudnia w budynku ekspozycyjnym przy ul. Gimnazjalnej 1 w Raciborzu miały miejsce uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia raciborskiego Muzeum.

zobacz więcej

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów raciborskich szkół 2017-12-08, Piątek

7 grudnia 2017 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu w sali konferencyjnej, miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów, stypendystom z terenu Delegatury w Rybniku. Nagrodzonych zostało 7 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat raciborski.

zobacz więcej

XIII Forum Osób Niepełnosprawnych w raciborskim Zamku 2017-12-08, Piątek

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę już po raz XIII organizuje Forum Osób Niepełnosprawnych w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

zobacz więcej

„Kiedy zamek był drewniany, a XII to był wiek…”. Już w środę na Zamku Piastowskim wyjątkowe mikołajki 2017-12-04, Poniedziałek

W najbliższą środę 6 grudnia zapraszamy na Zamek Piastowski w Raciborzu, zarówno dzieci jak i dorosłych na nietypowe, wyjątkowe mikołajki.

zobacz więcej

Festiwal Perspektyw 2017 na raciborskiej Arenie Rafako 2017-11-30, Czwartek

Starosta raciborski, prezydent Raciborza oraz Wydawnictwo Nowiny zaprosili uczniów szkół gimnazjalnych na kolejną 3. już edycję „Festiwalu Perspektyw”, która odbyła się dzisiaj w hali sportowej Arena Rafako w Raciborzu. Podobnie jak w zeszłym roku przedsięwzięcie spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

zobacz więcej

Powiatowy monitoring jakości powietrza 2017-11-28, Wtorek

W powiecie raciborskim zamontowano kolejne już urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza (pyłu zawieszonego PM10 i PM 2,5). Pojawiły się one w 22 miejscach powiatu raciborskiego. Czujniki zostały zamontowane w każdej z gmin oraz w każdej dzielnicy miasta Raciborza.

zobacz więcej

Konsultacje społeczne statutu szpitala 2017-11-28, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne statutu Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

zobacz więcej

Laureaci konkursu Piękna wieś województwa śląskiego 2017 2017-11-28, Wtorek

Dzisiaj na sesji Rady Powiatu Raciborskiego gościli laureaci rozstrzygniętego w ostatnim czasie wojewódzkiego konkursu z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.

zobacz więcej

„Nie truj sąsiada” - kolejna odsłona ofensywy antysmogowej 2017-11-24, Piątek

Sezon grzewczy wiąże się niestety z kolejny etap zmagań z niską emisją. Doniesienia o limitach emisji pyłu zawieszonego przekroczonych o kilkaset procent znów zaczynają być naszą codziennością.

zobacz więcej