Powiat

Badanie ankietowe Urzędu Statystycznego 2017-08-22, Wtorek

W dniach od 11 do 25 sierpnia Urząd Statystyczny w Katowicach przeprowadza badanie plonów zbóż oraz rzepaku i rzepiku.

Nabór do programu społecznego Pracownie Orange 2017-08-18, Piątek

Od 10 sierpnia 2017 r. rozpoczął się nabór do programu społecznego Pracownie Orange, w którym Fundacja Orange pomaga prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem Pracowni Orange jest umożliwienie lepszego dostępu do najnowszych technologii mieszkańcom, którzy dzięki programowi mogą aktywnie spędzać czas rozwijając swoje pasje i uczyć się, jak kreatywnie korzystać z nowych technologii

Powiat zaprasza na wojewódzkie dożynki do Tworkowa! 2017-08-17, Czwartek

W weekend 26 i 27 sierpnia pod ruinami zamku w Tworkowie czeka wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W sobotni wieczór odbędzie się koncert Mirosława Szołtyska oraz zabawa taneczna. W niedzielę o godzinie 11:00 rozpocznie się Polowa Msza Święta Dożynkowa przy ruinach Zamku, następnie przemarsz uliacami Krzyżanowską, Główną i Dworcową, po czym nastąpi oficjalna uroczystość Święta Plonów.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2017-08-17, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Warszawy na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Nasze wspólne dyskoteki” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Wyprawka szkolna - dofinansowanie zakupu podręczników 2017-08-11, Piątek

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dotyczy zakupu podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, do[uszczonych przez do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej

Powierzenie funkcji dyrektora DPS "Złota Jesień" Małgorzacie Krawczyńskiej 2017-08-01, Wtorek

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazał umowę na czas nieokreślony od 01 sierpnia 2017 r. na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" Małgorzacie Krawczyńskiej. Zarząd złożył dyrektor DPS gratulacje oraz życzenia sukcesów w kierowaniu placówką.

Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Raciborzu 2017-07-31, Poniedziałek

Po 4 latach przerwy, mieszkańcy naszego regionu będą mogli na miejscu, w dogodnych warunkach załatwić wszystkie sprawy paszportowe.

"Polska smakuje" - aplikacja promująca lokalnych producentów żywności 2017-07-28, Piątek

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności i szukasz nabywców swoich produktów? gencja Rynku Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci będą mogli znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności.

Wicemarszałek Dąbrowa z wizytą roboczą w powiecie 2017-07-21, Piątek

Dziś w powiecie gościł wicemarszałek województwa Stanisław Dąbrowa. Celem wizyty był przegląd dróg wojewódzkich na terenie powiatu.

3. edycja Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" 2017-07-19, Środa

Trwa nabór Partnerów do trzeciej edycji Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną.