początek strony

Powiat

Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Raciborzu 2017-07-31, Poniedziałek

Po 4 latach przerwy, mieszkańcy naszego regionu będą mogli na miejscu, w dogodnych warunkach załatwić wszystkie sprawy paszportowe.

zobacz więcej

"Polska smakuje" - aplikacja promująca lokalnych producentów żywności 2017-07-28, Piątek

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności i szukasz nabywców swoich produktów? gencja Rynku Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci będą mogli znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności.

zobacz więcej

Wicemarszałek Dąbrowa z wizytą roboczą w powiecie 2017-07-21, Piątek

Dziś w powiecie gościł wicemarszałek województwa Stanisław Dąbrowa. Celem wizyty był przegląd dróg wojewódzkich na terenie powiatu.

zobacz więcej

3. edycja Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" 2017-07-19, Środa

Trwa nabór Partnerów do trzeciej edycji Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną.

zobacz więcej

INTRO festival już w najbliższą sobotę 2017-07-18, Wtorek

Już w najbliższą sobotę, 22 lipca, na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się INTRO Festiwal. More than music. INTRO to festiwal muzyki elektroncznej i światła. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Wydarzenie wspiera powiat raciborski.

zobacz więcej

Kampania Zaszczep w sobie chęć szczepienia! 2017-07-18, Wtorek

Celem akcji jest pokazanie korzyści wynikających ze szczepień ochronnych, a także podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej zapobiegania chorobom zakaźnym dzięki stosowanym szczepieniom.

zobacz więcej

Remont ul. Ocickiej w Raciborzu 2017-07-14, Piątek

Od poniedziałku 17 lipca br. rozpoczną się prace na ul. Ocickiej w Raciborzu (II etap). W ramach zadania zostanie przebudowany odcinek drogi powiatowej o długości 782 m – od skrzyżowania z ulicą Koszalińską do końca skrzyżowania z ulicą Węgierską.

zobacz więcej

Badania ankietowe Urzędu Statystycznego w województwie śląskim 2017-07-14, Piątek

W dniach 14-30 lipca br. Urząd Statystyczny w Katowicach przeprowadzi kolejne w województwie śląskim badania ankietowe, które dotyczyć będzie koniunktury w gospodarstwach rolnych.

zobacz więcej

Afrykański Pomór Świń w Republice Czeskiej 2017-07-04, Wtorek

Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował, że w dniu 28 czerwca br. potwierdzono wystapienie dwóch przypadków Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) u dzików na terenie Republiki Czskiej.

zobacz więcej

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2017-07-04, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej - Fundacji INTRO LIGHT z siedzibą w Raciborzu na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. INTRO FESTIVAL 2017 wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

zobacz więcej