Powiat

Kontynuacja przebudowy ulicy Ocickiej w Raciborzu 2017-05-10, Środa

W drugiej połowie czerwca 2017 r. rusza II etapu Przebudowy ulicy Ocickiej w Raciborzu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Koszalińską do skrzyżowania z ulicą Węgierską.

Już wkrótce III Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Śląsko-Opolskiego 2017-05-09, Wtorek

Za nami V Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła a już wkrótce w dniach 17-18 czerwca 2017 roku na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędą się III Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Śląsko-Opolskiego.

Matura 2017 2017-05-04, Czwartek

Dziś pierwszy egzamin maturalny 2017. Uczniowie o godz. 9.00 rozpoczęli test pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu przeprowadzony zostanie egzamin na poziomie rozszerzonym. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski maturę zdaje 687 tegorocznych absolwentów.

Starosta wydał oświadczenie dot. aktu oskarżenia 2017-04-24, Poniedziałek

Starosta Ryszard Winiarski spotkał się dziś, 24 kwietnia, z mediami i wydał oświadczenie w sprawie aktu oskarżenia o podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

Program SMOG STOP - dofinansowanie dla osób fizycznych 2017-04-18, Wtorek

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił Program SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji będą mogły się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Konsultacje dot. nadania statutu DPS Złota Jesień w Raciborzu 2017-04-14, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne dotyczącej nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

O służbie zdrowia w Elbe-Elster 2017-04-12, Środa

Funkcjonowanie niemieckiej służby zdrowia było głównym tematem wizyty delegacji powiatu raciborskiego w partnerskim powiecie Elbe-Elster. Na przykładzie tamtejszej spółki-klinki przedstawiony został system zarządzania szpitalami.

Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim 2017-04-11, Wtorek

W Wielkanocny Poniedziałek w czterech miejscowościach powiatu raciborskiego kultywowana będzie kilkusetletnia tradycja dziękczynno-błagalnych procesji po polach.

Eko-Asy, czyli zmagania ekologiczno-przyrodnicze 2017-03-30, Czwartek

„Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Pod takim hasłem w środę, 29 marca, w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się turniej wiedzy ekologiczno – przyrodniczej dla klas II i III szkół podstawowych powiatu.

Konkurs Plastyczny „IN VARIETATE CONCORDIA - JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI” rozstrzygnięty 2017-03-27, Poniedziałek

W czwartek 16 marca 2017 roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „IN VARIETATE CONCORDIA-JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI”.