Jak Mieszko z Dąbrawą unię zakładali - PŁYWADŁO 2008

2008-06-03, Wtorek

W dniach od 13 do 15 czerwca na trasie Ostrawa – Racibórz – Turze – Dziergowice –Przewóz – Koźle królować będą pływadła pod hasłem "Jak Mieszko z Dobrawą unię zakładali". Imprezę, integrującą społeczności lokalne nadodrzańskich gmin, organizują Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta Racibórz przy współpracy z samorządami gminnymi powiatów raciborskiego oraz kędzierzyńsko-kozielskiego.

Patronat nad imprezą objęli wojewodowie woj. opolskiego p. Ryszard Wilczyński i woj. śląskiego p. Zygmunt Łukaszczyk, a także Europarlamentarzyści prof. dr hab. Jerzy Buzek oraz dr Stanisław Jałowiecki.

Program imprezy:

13 06.08r.(piątek):
8:30 Zbiórka uczestników w miejscowości Ostrawa-Koblov-Żabnik
9:00 – start
10:30 - przekraczanie granicy w Bohuminie – Chałupkach Tam mała impreza organizowana przez samorządy Bohumina i Krzyżanowic
13:30 - krótki odpoczynek z poczęstunkiem po przepłynięciu meandrów Odry, organizuje go gmina Krzyżanowice
18:00 - planowane dopłyniecie do Raciborza. Tam poczęstunek organizowany przez
miejscowy samorząd. Nocleg na polu biwakowym miejscowego OSiRU. Będzie
możliwość oglądania Mistrzostw Europy i uczestniczenia w imprezach organizowanych z okazji 900lecia Raciborza.

14.06.08r.(sobota):

12:00 - Uroczysty start pływadeł
15:00 - odpoczynek połączony z poczęstunkiem i udziałem w miejscowym festynie
Turze, organizują go gminy Nędza i Kuźnia Raciborska.
18:00 - planowany koniec tego odcinka spływu. Miejsce biwaku Dziergowice, po
drugiej stronie Odry w Przewozie festyn dla pływających załóg jak i miejscowej
ludności. Poczęstunek i festyn organizują gmina Cisek i Bierawa.

15.06.08r.(niedziela):
9:00 - odprawa załóg i wypłynięcie na ostatni odcinek spływu
14:30 - przystanek przy przepompowni i przygotowanie do uroczystego wpłynięcia na
przystań "Szkwał" w Koźlu.
15:30 - meta spływu.

Na mecie festyn dla mieszkańców i załóg pływających. Rozdanie certyfikatów i nagród. Na festyn i poczęstunek zapraszają Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu i miasto Kędzierzyn-Koźle.

Komandorem spływu kajaków, pontonów itp. płynących z Ostrawy jest Pan Marek Lityński.
Komandorem spływu dziwnych obiektów - pływadeł jest Pan Tadeusz Urbańczyk.

Informacje dla dojeżdżających: można w dniu 12 czerwca przenocować na OSiRze w Raciborzu. Dla tych, którzy nie będą nocować, zbiórka o godzinie 7:30 13 czerwca na starym przejściu granicznym w Chałupkach. Z przejścia granicznego na miejsce startu w Ostrawie poprowadzi chętnych Pan Paweł Żółciński (tel.505712732). Wszyscy uczestnicy powinni posiadać indywidualne ubezpieczenie. Załogi pływadeł mogą ubezpieczyć się w Raciborzu na starcie w dniu 14.06.08r. między godzina 9:00 a 11:00. Brak ubezpieczenia eliminuje z udziału w spływie.
Wszelkich informacji udziela Bronisław Piróg (tel. 510265174).