Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Intro Electronic Music Festival na raciborskim Zamku!

2016-07-26, Wtorek

Średniowieczny obiekt wypełniony elektroniką i skanerami Martina tworzy paradoks - miks przeszłości z przyszłością. INTRO to jakościowo inny projekt elektroniczny. Nastawiony na kontrast. W tym roku dodatkowo ultranowoczesny mapping 3D na bryle XIII-wiecznej kaplicy zamkowej, tworzony przez uznanych kreatywnych z Tving Stage Design.

Z nowości będzie odmieniona scenografia, ogromna kurtyna ledowa VJ-ów i wielobarwne fixy laserów. Łączymy festiwal muzyki elektronicznej ze sztuką światła. Mamy przełom techniczny. Brzmienie, światło, peryferia... Zamek stał się "spiritus movens".

INTRO to freaki, artyści i My - ludzie którzy szukają nowych form kultury, sztuki nowych mediów i wyśmienitej zabawy. INTRO nie prześciga się headlinerami, tylko duchem i kontrastem. Po kilkudziesięciu latach w Raciborzu odremontowano piękny zamek, wraz z nim nakreśliła się mapa postępowego festiwalu, warsztatów tattoo, malarstwa, mody, food tracków, raciborskiego Zamkowego (1567r), grafity malowanych na żywo i kołyszącego bansu na granitowym dziedzińcu.
INTRO to 10 godzin wyszukanych DJ'ów i składów elektronicznych. Staramy się mieszać nurty i prezentować rzeczy szczególne na zamku:

Live Acts :

Onuka (UA)
ukraińskie odkrycie i bez wątpienia produkcja world class. Fenomenalne zjawisko, bo trudno ich nazwać zespołem. To zjawisko. Koncert z najwyższą oprawą techniczną w składzie 8 osobowym. Doskonały wokal i elektronika pomieszana z tradycyjnymi instrumentami (flety, waltornia, puzon, bandura)
The Micronaut (DE)
mieliśmy okazję posłuchać nowego materiału, z którym przyleci do Polski... brzmienie, nietypowy sposób grania, miłość do szczegółów, zabawa kontrastami, łamanie rytmów... Ktoś powie - Fatboy Slim z odrobiną dubstepu i nostalgii. Nie, to niemiecki twórca, producent i absolutnie dojrzały multiinstrumentalista, którego moment właśnie nadszedł.
Sarcast (PL)
dwójka Kaszubów stworzyła dla siebie gatunek electro hop - nie łatwo ich zaszufladkować. Bardzo ciekawa pozycja, oryginalna rodzima produkcja i pomysł na siebie.
JÓGA (PL)
Zręczni przemytnicy skandynawskich inspiracji zaczynają grywać na największych festiwalach w Polsce. Zwycięzcy międzynarodowego konkursu Converse Rubber Tracks to utalentowani, wrażliwi i zaskakująco dojrzali ślązacy - zagrają u siebie.
Jacek Sienkiewicz (PL)
nasza marka eksportowa na rynki światowe Mimo, że grał na największych festiwalach - Nature One, I Love Techno, Awakenings, Detroit Fuse Festival, Mutek czy Transmediale nie unika eksperymentalnych eventów. Doskonały warszawski aranżer i ZAWSZE niekomercyjny producent. Jest chyba najbardziej oryginalnym i szanowanym polskim artystą tworzącym elektroniczną muzykę opartą na klubowych rytmach. Uwielbienie do minimal techno.

DJ Sets :

Nakadia (TAI)
"Tajska królowa Techno" zapracowała na swój przydomek grając na scenach 57 państw świata. Mówią że "mieszka" w samolocie. Kilka miesięcy w roku spędza w Berlinie tworząc deep house, tech-house i minimal techno.
Chris Sadler (GB)
brytyjczyk który pokochał Pragę. Angielski Magazyn Mixmag opisał go jako "epicentrum sceny dźwiękowej funky house". Na zamku zagra w gatunkach: techno, tech-house.
Robbie&Juvi (CZ)
bardzo pozytywny czeski duet. Ich występy Back 2 Back to interakcja z ludźmi w rytmach house, deep house, minimal.
Seb&Rodrigezz (PL)
znany wrocławski duet. Rezydenci wrocławskiego klubu Pralnia. Ponad 14 letnie doświadczenie djskie. Gatunek: deep house, tech house, electronic.
Furrier (PL)
raciborski rezydent wszystkich imprez electro. Gatunek: deep house, tech house, electronic.

Dużo atrakcji będziemy dodawać w trakcie - inwencja pozytywnych ludzi nas wciąż zaskakuje...
Po raz kolejny wydarzenie INTRO Festival wspiera powiat raciborski.

Więcej info na:
fanpage - https://www.facebook.com/intro.festival.poland/