Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Finał Festiwalu Piosenki Europejskiej - zapraszamy na sobotni koncert

2015-06-11, Czwartek

Już w sobotę, 13 czerwca, na scenie plenerowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu (ul. Zamkowa 2) wystąpią młodzi i utalentowani wokaliści z Polski, Niemiec, Ukrainy, Estonii i Republiki Czeskiej.  W programie m.in. utwory z repertuaru zespołów: The Beatles, Opus i Lemon, Adele, Grażyny Łobaszewskiej, Mrozu oraz własne kompozycje uczestników. Na scenie wystąpi także laureatka ubiegłorocznej nagrody Grand Prix – Antonia Schwingel z Niemiec. Początek koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Od czwartku, 11 czerwca w Raciborzu trwają przesłuchania konkursowe, warsztaty kulturalne i wokalne, festiwalowe jam session (piątek, g. 20.00 Zamek Piastowski) oraz próby do sobotniego koncertu galowego. Patronat nad Festiwalem objęli starosta Ryszard Winiarski oraz prezydent Mirosław Lenk.

Wielki finał międzynarodowego spotkania już w sobotę. Na zamkowej scenie wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Rozrywkowa Happy Big Band z Mysłowic pod dyrekcją Mirosława Kaszuby. Koncert poprowadzą Roksana Lewak i Mariusz Weidner.

Natomiast już od godziny 14.00 na  dziedzińcu na wszystkich zainteresowanych czekać będą atrakcje przygotowane przez Śląską Policję – sprzęty i pojazdy używane przez policjantów w codziennej pracy.

Serdecznie zapraszamy na koncert!

ORGANIZATORZY:
- Powiat Raciborski