Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Jubileusz 30-lecia MDK wraz z sympozjum pedagogicznym

2015-04-10, Piątek
Grupa Teatralna Irrealis na scenie MDK w Raciborzu

Już w przyszłym tygodniu Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu obchodzić będzie 30-lecie swojej działalności. Jubileuszowi towarzyszy Sympozjum Pedagogiczne i Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta raciborski i prezydent Raciborza.

Główna część obchodów będzie miała miejsce w czwartek, 16 kwietnia o godzinie 14.30 na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Tego samego dnia o godzinie 19.30 w sali widowiskowej Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu odbędzie się Jubileuszowy Koncert wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – na który już teraz serdecznie zapraszamy!

W piątek, 17 kwietnia w Opavie (Czechy) odbędzie się międzynarodowe seminarium pt. „Dobre praktyki we współpracy pomiędzy Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu a Strediskiem Volneho Czasu w Opavie”.

Na uroczystości jubileuszowe Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych a także dyrektorzy placówek wychowania pozaszkolnego z całej Polski.

Organizatorami wydarzeń związanych m.in. z Jubileuszem 30 – lecia Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu w dniach 16 – 18.04.2015 r. są:
- Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Raciborski,
- Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego,
- Starostwo Powiatowe w Raciborzu,
- Urząd Miasta Racibórz,
- Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu,
- Stredisko Volneho Czasu w Opavie – Czechy.