Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Już niedługo rusza Festiwal Perspektyw - promocji szkolnictwa zawodowego w powiecie raciborskim

2016-11-09, Środa

Po raz drugi powiat raciborski przy udziale jednostek wspierających zaprasza młodzież klas III gimnazjalnych na prezentacje zawodów w jakich mogą kształcić się przyszli adepci raciborskich szkół ponadgimnazjalnych.

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy we wtorek 15 listopada na Arenę RAFAKO gdzie w trzech turach będzie można spotkać się z uczniami i nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych. Początek o godz. 09.00. Będą prezentacje zawodów, ciekawostki, tajniki ich wykonywania, nie zabraknie też doświadczeń i konkursów dla uczestników. W Festiwalu udział wezmą także raciborscy pracodawcy na stałe wpisani w kształcenie zawodowe i techniczne, takich jak m.in.: Rafako S.A., Eko-Okna S.A., SGS Service Sp. z o.o., Ensol Sp. z o.o., SUNEX S.A., Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Auto Centrum Opolony, Warsztat Samochodowy Fulneczek, PROSAT.

Festiwal Perspektyw jest jednym z elementów obchodzonego w powiecie raciborskim w dniach 14-17 listopada 2016 r. Tygodnia Przedsiębiorczości. Jego głównym celem jest pokazanie młodzieży gimnazjalnej, która za kilka miesięcy będzie musiała podjąć decyzję o wyborze szkoły i kierunku, w którym będzie się kształcić, perspektyw jakie otwierają się przed nimi w przypadku wyboru szkół o profilach zawodowych i technicznych.

Wydarzenie organizują:
- Prezydent Raciborza,
- Starosta Raciborski,
- Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o.,
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu,
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu,
- Liceum Plastyczne w Raciborzu.