Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Już wkrótce przejazd z Raciborza do Rud z okazji 332. rocznicy odsieczy wiedeńskiej

2015-07-08, Środa

Zamek Piastowski w Raciborzu oraz Stare Opactwo w Rudach zapraszają 23 sierpnia br. do udziału w trzecim już przemarszu jeźdźców i rowerzystów szlakiem husarii polskiej, pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego. Tym razem trasa wiedzie z Raciborza do Rud. Wydarzenie upamiętnia historyczny przemarsz polskiej armii pod Wiedeń w 1683 r.

- Chcemy przejechać z zamku w Raciborzu pod opactwo w Rudach - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Przemarsz odbędzie się w dwóch grupach - jeźdźców i rowerzystów. Do pokonania trasa licząca ponad 20 km. Na finał powitanie pod opactwem w Rudach, wręczenie pamiątkowych dyplomów dla każdego uczestnika oraz krótka inscenizacja historyczna. Tym razem pojedzie z nami król Jan III Sobieski.

- Trasa została wytyczona dawnym szlakiem, którym podążali kupcy. Jedziemy zatem przez raciborskie i rudzkie lasy, w tym przez Łężczok. Droga jest bardzo malownicza, sprzyja wypoczynkowi i rekreacji. Pomagają nam leśnicy, policjanci i strażacy. Najbardziej wytrwali przejadą całą ponad 20-kilometrową trasę, ale nie ma problemu, by dołączyć się do kolumny konnej i rowerowej w dowolnym miejscu – dopowiada Grażyna Wójcik.

Wymarsz planowany jest o godz.8.30 z dziedzińca Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Dojazd do Rud około 13.00. Imprezę będzie zabezpieczać policja, strażacy i straż leśna – dodaje dyrektor Wójcik.

Chętni rowerzyści proszeni są o zgłoszenia wyłącznie mailowe na adres: [email protected] („jestem zainteresowany udziałem w przemarszu, ilość osób…”), zaś hodowcy koni, jeźdźcy, posiadacze wozów i bryczek mailowo na adres: [email protected] lub telefonicznie 32 414 02 33 wewn. 101.

Regulamin imprezy do pobrania w załączeniu.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
REGULAMIN IMPREZY2015 REGULAMIN IMPREZY2015 15-07-08 13:14 20.11KB REGULAMIN IMPREZY2015 pobierz