Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Pływadło 2015

2015-05-13, Środa

Tegoroczny spływ odbywa się pod hasłem „Z biegiem Odry miasta łączymy, na 40-stkę do Kędzierzyna-Koźla zdążymy”. Jego trasa tradycyjnie liczy 42 kilometry, które załogi pokonają w dwa dni, 20 i 21 czerwca.

Do wzięcia udziału w przygodzie na Odrze zostały też zaproszone kędzierzyńskie firmy, których pływadła będą rywalizować o puchar prezydenta miasta Kędzierzyn-Koźle. Na początek mają do pokonania połowę dystansu, z Dziergowic do Wyspy (mogą też pokonać całą trasę). Każda firma może wystawić tylko jedną załogę. Zgłoszenia do udziału w spływie gigantów należy wysyłać do 5 czerwca na adres e-mail: [email protected].

Spływ wyruszy z Raciborza tradycyjnie w samo południe 20 czerwca. Trzy godziny później jego uczestnicy dotrą do Turza w gminie Kuźnia Raciborska, gdzie po raz kolejny zostaną ugoszczeni na nadodrzańskim pikniku. Pod wieczór pływadła zacumują w Dziergowicach, gdzie festyn nad brzegiem rzeki przygotują gminy Bierawa i Cisek. W niedzielny poranek 21 czerwca pływadła wyruszą do Kędzierzyna-Koźla, gdzie dotrą po południu. Po triumfalnej paradzie wokół mostu im. Józefa Długosza twórcy najbardziej efektownych z nich odbiorą nagrody ufundowane przez samorządy.

Zgłoszenia załóg pływadeł będą przyjmowane do 18 czerwca za pośrednictwem poczty elektronicznej na adresy: [email protected][email protected] i [email protected] bądź za pomocą poczty tradycyjnej, na jeden z poniższych adresów:

Bronisław Piróg,
47-260 Polska Cerekiew
tel./faks 77 487 51 83

Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle
Biuro Informacji i Promocji Miasta
ul. Grzegorza Piramowicza 32
47-200 Kędzierzyn-Koźle
tel. 77 40 50 368

Urząd Miasta Racibórz
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu
ul. Stefana Batorego 6
47-400 Racibórz
tel. 32 755 06 94

Zgłoszenia będą także przyjmowane przed wyruszeniem spływu z Raciborza 20 czerwca, w godz. 9-11 w pobliżu mostu Zamkowego. Regulamin obu spływów i konieczne do rejestracji dokumenty znajdują się poniżej.

Spływ pływadeł organizują nadodrzańskie samorządy na czele z Kędzierzynem-Koźlem i Raciborzem oraz stowarzyszenie „Rzeki dzielą - Odra łączy”. Jednym ze współorganizatorów jest także Powiat Raciborski.

Wszytskie dokumenty tj. regulamin, program spływu, oświadczenie uczestnika spływu, lista osób płynących, oświadczenie o opiece nad osobą niepełnoletnią, karta zgłoszenia jednostki, oświadczenie uczestnika spływu gigantów dla firm są dostępne na: http://www.kedzierzynkozle.pl/portal/index.php?t=200&id=50292