Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Śpiewasz? Lubisz języki obce? Weź udział w Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2015

2015-04-07, Wtorek

Zapraszamy śpiewającą młodzież w wieku 15-20 lat z województwa śląskiego do wzięcia udziału w IV Festiwalu Piosenki Europejskiej. Międzynarodowe spotkanie wokalistów zaplanowano na 11-13 czerwca. W Festiwalu uczestniczyć będą także przedstawiciele partnerskich powiatów Powiatu Raciborskiego z Niemiec i Ukrainy oraz młodzież z Republiki Czeskiej i Estonii. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 11 maja 2015 r.

Tegoroczny Festiwal będzie obejmował przesłuchania konkursowe, warsztaty wokalne dla solistów, śpiew zespołowy, recital i jam session oraz międzynarodowe spotkanie młodzieży pt. Bezpieczeństwo w Europie a Kultura. Na zakończenie na scenie plenerowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się koncert finałowy laureatów z towarzyszeniem Orkiestry Rozrywkowej „Happy Big Band” pod batutą Mirosława Kaszuby.

Warunkiem udziału w Festiwalu jest przygotowanie dwóch piosenek; jednej w języku ojczystym i jednej w innym dowolnym języku kraju europejskiego.

Eliminacje wojewódzkie zostaną zorganizowane i przeprowadzone przez Pałac Młodzieży w Katowicach (22 maja br.) oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu (21 maja br.).

Festiwal organizują Powiat Raciborski, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Patronat nad Festiwalem objęli starosta raciborski Ryszard Winiarski oraz prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

Przedsięwzięcie organizacyjnie wpierają II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu oraz Pałac Młodzieży w Katowicach.

Zgłoszenia wszystkich zainteresowanych solistek i solistów z terenu województwa śląskiego prosimy przesyłać do 11 maja 2015 r.  na adres:

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
ul. Stalmacha 12
47-400 Racibórz
lub na adres mailowy: [email protected]

z dopiskiem: Festiwal Piosenki Europejskiej – zasięg międzynarodowy Racibórz - 2015

Wszystkie warunki dotyczące uczestnictwa w Festiwalu zawarte są w plikach do pobrania:

ZAPRASZAMY!

Kategoria: Powiązane pliki [ 2 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Karta uczestnictwa wraz z oświadczeniem 2015 Karta uczestnictwa wraz z oświadczeniem 2015 15-04-07 11:18 34.5KB Karta uczestnictwa wraz z oświadczeniem 2015 pobierz
Regulamin Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2015 Regulamin Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2015 15-04-07 11:17 52.5KB Regulamin Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2015 pobierz