Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Sukcesy „plastyków” z MDK w Raciborzu

2015-05-26, Wtorek

„Bezpieczne lądy, morza, powietrze i granice – żołnierz ma swoje miejsce w kronice” pod takim właśnie tytułem został zorganizowany przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Rybniku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku konkurs plastyczny, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa śląskiego.  Łącznie zgłoszono aż 763 prace, a wśród nich prace wychowanek MDK w Raciborzu koła malarstwo i rysunek studyjny prowadzonego przez Martynę Rejner.

Jury konkursu brało przede wszystkim pod uwagę samodzielność wykonania pracy oraz pomysłowość w przedstawieniu tematu. Komisja postanowiła przyznać Grand Prix, nagrodę specjalną, wyróżnienie specjalne oraz 10 równorzędnych nagród i 15 wyróżnień.

Nagrodę specjalną w konkursie zdobyła Agnieszka Kowalska. W kategorii wiekowej 16-21 lat nagrodę otrzymała Anna Kłos, a wyróżnienie Magdalena Rymer.