Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

V Zamkowa Noc z Duchami już w piątek na Zamku Piastowskim

2016-06-21, Wtorek

24 czerwca Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza na V Zamkową Noc z Duchami. Tradycyjnie już zakończy rok szkolny i będzie dobrym wstępem do letnich wakacji. Tym razem zapraszamy od godz. 18.00. Jak zawsze nie zabraknie tańca z ogniem, występów na scenie, szczypty horroru a przede wszystkim dobrej zabawy dla dzieci i osób dorosłych. Mile widziane wszelkie przebrania. Sprawdź jaki przygotowaliśmy program!

Rozpoczniemy od pokazów w sali konferencyjnej. Na fascynujący świat nauki fizyki i chemii zapraszają wszystkich chętnych - Jan Kalabiński, Patrycja Kozak oraz uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik”.

Następnie o godz. 19.00 V Zamkowa Noc z Duchami przeniesie się na zamkowy dziedziniec. Będzie taniec halloween w wykonaniu maluszków z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. W tym czasie przez dwie godziny do 21.00 będą zabawy z Crazy Clubem. Wszystkich chętnych do zabawy zaprosi wesoły konferansjer Duch Madzik z „duszkami”. Będą magiczne urodziny „Nocy z Duchami”, nie zabraknie tradycyjnego sto lat w kilku językach, będzie bajkowa piniata pełna cukierków z okazji 5 Nocy z Duchami. Nie zabraknie magii rodem z Hogwartu – magiczne hop bańki, niesamowity atrament, sztuczki z Harry Potterem, tańce integracyjne w kolorowych stylizacjach, papierowe show – duchy łakomczuchy, uciekająca mumia, interaktywne gry i zabawy ze sceny a także mini disco z duszkami w bańkach mydlanych.

Około godz. 21.00 zapraszamy na występy wokalne i taneczne wychowanków MDK. Na scenie wystąpi również zespół Zygzak z Krzanowic. Dużo będzie się działo także wokół sceny. Na chętne dzieci będą czekały kolorowe warkoczyki ciotki Weroniki. Nie zabraknie tradycyjnego malowania buziek, będą szczudlarze, clowni, w których wcielą się wychowankowie z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu. Na dziedzińcu – instalacja artystyczna – żywa rzeźba „Bańkowe Wróżki”.

Na zakończenie – występ grupy teatralnej „4 Ściana” a ok. godz. 22.15 zapraszamy na taniec z ogniem „Alicja” w wykonaniu Emilii Górnisiewicz.

- Już dziś zapraszamy na pełen wrażeń piątkowy wieczór. Mamy nadzieję, że V Zamkowa Noc z Duchami znów zapełni zamkowy dziedziniec, podobnie jak to miało miejsce w minionych latach - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.