początek strony
Starostwo Powiatowe

Aktualności - Starostwo Powiatowe

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

VIII Gala Raciborskiego Sportu

2015-01-30, Piątek
 
Dziś w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się już VIII Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody starosty raciborskiego i prezydenta Raciborza dla sportowców, trenerów i osób działających na rzecz sportu za osiągnięcia w 2014 roku. Poznaliśmy też laureatów Raciborskich Championów w poszczególnych kategoriach. Po uroczystości rozpoczął się koncert Sebastiana Riedla z zespołem Cree. Organizatorami wydarzenia był Powiat Raciborski i Miasto Racibórz.

Raciborskie Championy:

1. Medaliści Mistrzostw Europy i Świata
Krzysztof Tokarski   
Agnieszka Król
Paula Kozłow
 
2. Sportowy Sukces 2014 r.
Agnieszka Ostrowska   
 
3. Trener Roku 2014
Maria Gawliczek   
 
4. Sportowe Nadzieje Olimpijskie
Dawid Żebrowski   
Dawid Wiciński   
 
5. Sport Dzieci i Młodzieży
SP nr 15 w Raciborzu   
ZSOMS w Raciborzu   
MKZ Unia Racibórz 
 
6. Sportowe Wydarzenie Roku 2014
Mecz zapaśniczy Polska – Reszta Świata 
 
7. Sukces Drużynowy
MKZ Unia Racibórz – młodzicy  

8. Sport Amatorski 2014
Aleksandra Pośpiech    
 
9. Masters 2014
Gabriela Sobczyk    
 
10. Olimpiady Specjalne
Klub Olimpiad Specjalnych Animusz Racibórz 
 
11. Raciborski Champion z okazji 100 – lecia powstania Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”
 
Nagrody starosty raciborskiego:

Zawodnicy:
1. Agnieszka Ostrowska – pływanie, złota i brązowa medalistka Zimowych Mistrzostw Polski seniorek na 200 m i 100 m st. klasycznym, złota medalistka i  rekordzistka NCAA II dywizja na dystansie 200 m stylem klasycznym, złota medalistka w sztafetach 4x100 y i 4x50 y stylem zmiennym, srebrna na dystansie 400 y stylem zmiennym, AZS PWSZ Racibórz.
2. Krzysztof Tokarski – pływanie, srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów na dystansie 50 m  st. klasycznym, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów na 50 m st. klasycznym, srebrny i brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, brązowy medalista Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów - MKS – SMS Victoria Racibórz.
3. Paula Kozłow – zapasy kobiet brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek, srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorek – Mistrzyni Polski Juniorek, MKZ Unia Racibórz.
4. Dawid Żebrowski – lekka atletyka, brązowy medalista Europejskich Igrzysk Młodzieży w biegu na 110 m p/pł, rekord Polski Juniorów Młodszych, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów biegu na 110 m p/pł, złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 60 m p/pł – rekord Polski Juniorów Młodszych, 6 m. na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów, MKS – SMS Victoria Racibórz.
5. Agnieszka Król – zapasy kobiet, brązowa medalistka Akademickich Mistrzostw Świata, uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorek, srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorek, Mistrzyni Polski Juniorek,  MKZ Unia Racibórz.
6. Mateusz Wolny – zapasy styl klasyczny, srebrny medalista Mistrzostw Polski Seniorów, uczestnik Mistrzostw Europy Seniorów, MKZ Unia Racibórz.
7. Dawid Ersetic– zapasy w stylu klasycznym, srebrny medalista Mistrzostw Polski Seniorów,  MKZ Unia Racibórz
8. Arkadiusz Gucik – zapasy styl klasyczny, złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów,  MKZ Unia Racibórz.
9. Krzysztof Bańczyk – zapasy w stylu klasycznym, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów, MKZ Unia Racibórz.
10. Sebastian Jezierzański – zapasy styl wolny, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów, uczestnik Mistrzostw Europy Seniorów, LKS Dąb Brzeźnica.
11. Sara Jezierzańska – zapasy kobiet, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek, LKS Dąb Brzeźnica.
12. Amelia Pisarczyk – pływanie w płetwach, złota i srebrna medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w pływaniu w płetwach, rekordzistka Polski 50 m bf, MKS – SMS Victoria Racibórz.
13. Nikol Chluba – zapasy kobiet, srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach kobiet, LKS Dąb Brzeźnica.
14. Katarzyna Nawaryńska – pływanie, dwukrotnie złota i srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów 17 – 18 letnich, złota i dwukrotnie srebrna medalistka Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17 – 18 letnich w pływaniu stylem grzbietowym, MKS – SMS Victoria Racibórz.
15. Nataniel Ostrowski – zapasy w stylu wolnym, złoty medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów, LKS Dąb Brzeźnica.
16. Mateusz Kampik – zapasy w stylu wolnym, srebrny medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów, LKS Dąb Brzeźnica.
17. Agata Tatar – zapasy kobiet, srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek, LKS Dąb Brzeźnica.
18. Daniel  Zalewski – lekka atletyka, srebrny medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 400 m, MKS – SMS Victoria Racibórz.
19. Jan Pacan – triathlon, srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie sprinterskim w triathlonie, 6 miejsce na ME Juniorów, ZSOMS w Raciborzu.
20. Katarzyna Rogacz– triathlon, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie sprinterskim w triathlonie, 4 miejsce na ME Juniorów, ZSOMS w Raciborzu.
21. Patryk Gołuchowski – zapasy w stylu dowolnym, złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, LKS Dąb Brzeźnica.
22. Patryk Ołenczyn – zapasy w stylu wolnym, złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, złoty medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów, LKS Dąb Brzeźnica.
23. Kacper Wieczorek – lekka atletyka, złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 200 m.; złoty i srebrny medal w biegu na 100 i 200 m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, MKS SMS Victoria Racibórz.
24. Natalia Węglarz – lekka atletyka, srebrny medal w biegu na 300 m. na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, MKS – SMS Victoria Racibórz.
25. Anna Szyjka – lekka atletyka, brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 3000 m. Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorów, MKS – SMS Victoria Racibórz.
26. Kamil Czarnecki – zapasy w stylu klasycznym, złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików – MKZ Unia Racibórz. sporty walki Ju – Jitsu 2. miejsce w zawodach Pucharu Świata Kadetów w Ju Jitsu (Fighting Men U-15 37 kg), KS Łamator Racibórz
27. Natalia Duksa – zapasy kobiet, złota medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek, MKZ Unia Racibórz.
28. Filip Świerczewski – zapasy w stylu klasycznym, złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików,  MKZ Unia Racibórz.
29. Gracjan Głogiewicz - zapasy w stylu klasycznym, srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików – MKZ Unia Racibórz.
30. Krzysztof Prasek - zapasy w stylu klasycznym, srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików – MKZ Unia Racibórz.
31. Mariusz Tochwin - zapasy w stylu klasycznym, srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików – MKZ Unia Racibórz.
32. Szymon Dziuba – lekka atletyka srebrny medal w 6- boju la. Mistrzostw Polski Młodzików, srebrny medal w sztafecie 4x100 m, MKS – SMS Victoria Racibórz.
33. Kamil Kalinowski – lekka atletyka srebrny medal w sztafecie 4x100 m. na Mistrzostwach Polski Młodzików, MKS – SMS Victoria Racibórz.
34. Wojciech Kubacki – lekka atletyka srebrny medal w sztafecie 4x100 m. na Mistrzostwach Polski Młodzików, MKS – SMS Victoria Racibórz 200 zł rzeczowa,
35. Krzysztof Turski – lekka atletyka srebrny medal w sztafecie 4x100 m. na Mistrzostwach Polski Młodzików, MKS – SMS Victoria Racibórz.
36.  Mariusz Magda – sporty walki, srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Ju Jitsu (Fighting 66 kg), brązowy medalista ME Juniorów i Kadetów w Ju Jitsu (junior Fighting System 56 kg) – KS Łamator Racibórz.
37. Jakub Duduś – sporty walki, złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzieżowców (Ne – Waza 77 kg), brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w Ju – Jitsu, KS Łamator Racibórz.
38. Karolina Wyleżoł  – sporty walki, srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów, brązowa medalistka ME Juniorów i Kadetów w Ju Jitsu (junior Ne – Waza 62 kg), KS Łamator Racibórz.
39. Patryk Belik – sporty walki, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Ju–Jitsu w konkurencji Ne – Waza 81 kg. złoty medalista ME Juniorów i Kadetów w Ju – Jitsu (aspirants Ne – Waza 81 kg), KS Łamator Racibórz.
40. Piotr Unger - sporty walki, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Ju–Jitsu w konkurencji Ne – Waza 73 kg. brązowy medalista ME Juniorów i Kadetów w Ju – Jitsu (aspirants Ne – Waza 73 kg), KS Łamator Racibórz.
41. Kamil Bardo – sporty walki, brązowy medalista ME Juniorów i Kadetów w Ju – Jitsu (aspirants Ne Waza) – KS Łamator Racibórz, uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym, MKZ Unia Racibórz.
42. Roman Jędrzejczak - sporty walki, dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Polski Kadetów w Ju Jitsu (Ne – Waza 66 kg) i (Fighting 66 kg), KS Łamator Racibórz.
43. Antoni Belik – sporty walki brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów w Ju Jitsu (Ne – Waza 45 kg), KS Łamator Racibórz.

Trenerzy:
1.Maria Gawliczek – trener pływania (Krzysztof Tokarski)
2.Karol Szynol – trener lekkiej atletyki (Dawid Żebrowski)
3.Rafał Bałys – trener pływania (Katarzyna Nawaryńska)
4.Joanna Skalik – trener lekkiej atletyki (Szymon Dziuba i sztafeta chłopców 4x100 m)
5.Kazimierz Stępień – trener lekkiej atletyki (Dawid Zalewski) 
6.Piotr Morka – trener lekkiej atletyki (Natalia Węglarz) 
7.Piotr Żurawik – trener zapasów w stylu klasycznym (Drużynowe Mistrzostwo Polski Młodzików)
8.Sylwia Bileńska – trener zapasów kobiet (Natalia Duksa)

Działacze:
Zbigniew Jezierzański – działacz sportowy w LKS Dąb Brzeźnica społecznie pracuje w klubie od kilkunastu lat. W 2014 roku jeden z głównych organizatorów Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów i Kadetów w zapasach.

Nagrody prezydenta Raciborza:
1. Krzysztof Tokarski,  pływanie, II m. Mistrzostwa Europy Juniorów, III m. Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, I m., III m. Mistrzostwa Polski Juniorów, II m. III m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, MKS-SMS Victoria Racibórz.
2. Dawid Żebrowski, lekka atletyka, III m. - Europejskie Igrzyska Młodzieży, VI m. - Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów, I m. - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, I m. Mistrzostwa Polski Juniorów, MKS-SMS Victoria Racibórz.
3. Agnieszka Król, zapasy, III m. Akademickie Mistrzostwa Świata, II m. Mistrzostwa Polski Seniorów, I m. Mistrzostwa Polski Juniorów, MKZ Unia Racibórz.
4. Paula Kozłow, zapasy, III m. Mistrzostwa Europy Juniorek, II m. Mistrzostwa Polski Seniorek, I m. Mistrzostwa Polski Juniorów, MKZ Unia Racibórz.
5. Sylwia Bileńska, zapasy, szkoleniowiec: Pauli Kozłow, Agnieszki Król, Natalii Duksy, MKZ Unia Racibórz.
6.Maria Gawliczek, pływanie, szkoleniowiec Krzysztofa Tokarskiego, MKS-SMS Victoria Racibórz.
7. Sławomir Szwed, osoba wyróżniająca się w działalności sportowej, lekka atletyka /pływanie, prezes MKS-SMS Victoria Racibórz.
8.  Michał Musioł, Ju-jitsu, szkoleniowiec Kamila Czarneckiego, Łamator.
9. Tomasz Jabłonka, Ju-jitsu, szkoleniowiec Patryka Belika, Łamator.
10. Piotr Szczeponiok, zapasy, szkoleniowiec Krzysztofa Niklasa (I m. Mistrzostwa Świata Kadetów,) Marcela Kasperka (III m. Mistrzostwa Świata Kadetów), MKZ Unia Racibórz.
11. Patryk Belik, Ju-jitsu,  I m. Mistrzostwa Europy Młodzieżowców i Juniorów, Łamator.
12. Kamil Bordo, Ju-jitsu, III m. Mistrzostwa Europy Kadetów, I m. II m. Mistrzostwa Polski Juniorów, 2 x I m. Puchar Polski Juniorów, Łamator      .
13. Karolina Wyleżoł, Ju-jitsu, III m. - Mistrzostwa Europy Juniorów, II m. Mistrzostwa Polski Seniorów, Łamator.
14. Kamil Czarnecki, Ju-jitsu, 2 m. Puchar Świata Kadetów (ju-jitsu) , I m. Mistrzostwa Polski Młodzików (zapasy), Łamator/ MKZ Unia.
15. Amelia Pisarczyk, pływanie w płetwach, I m, II m. Mistrzostwa Świata Juniorów, 5 x I m., 3 x 2 m. zawody z cyklu Pucharu Świata Juniorów, MKS-SMS Victoria Racibórz.       
16. Dawid Ersetic,zapasy, II m. Mistrzostwa Polski Seniorów, III m. Memoriał Władysława Pytlasińskiego, MKZ Unia Racibórz.
17. Krzysztof Bańczyk, zapasy, II m. Mistrzostwa Polski Seniorów, MKZ Unia Racibórz.
18. Mateusz Wolny, zapasy, II m. Mistrzostwa Polski Seniorów, II m. Golden Grand Prix, MKZ Unia Racibórz.
19.Nataniel Ostrowski,zapasy III m. Puchar Polski Seniorów, I m. Mistrzostwa Polski Juniorów, uczestnik Mistrzostw Świata, Dąb Brzeźnica.
20. Sara Jezierzańska, zapasy, III m. Mistrzostwa Polski Seniorek,  Dąb Brzeźnica.
21. Arkadiusz Gucik, zapasy, III m. Mistrzostwa Polski Seniorów, I m. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, MKZ Unia Racibórz.
22. Tomasz Marcinek, triathlon, 2 x 1 m. Mistrzostwa Polski kat. U23, 2 m. Mistrzostwa Polski OPEN, AZS AWF Katowice.
23. Rafał Bałys, pływanie, trener Katarzyny Nawaryńskiej, MKS-SMS Victoria Racibórz.
24. Kazimierz Stępień, lekka atletyka, trener Daniela Zalewskiego, MKS-SMS Victoria Racibórz.
25. Piotr Morka, lekka atletyka,  trener Natalii Węglarz, Anny Szyjki, MKS-SMS Victoria.
26. Mateusz Wanke, zapasy, trener Kamila Czarneckiego, MKZ Unia Racibórz.
27. Sebastian Jezierzński, zapasy, VIII m. Mistrzostwa Europy Seniorów, Dąb Brzeźnica.
28. Jakub Duduś, Ju-jitsu  III m. Mistrzostwa Polski Seniorów, Łamator.
29.Piotr Żurawik, zapasy, trener Filipa Świerczewskiego, MKZ Unia Racibórz.         
30. Katarzyna Nawaryńska, pływanie, I m., II m., II m.  - Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów,  I m., II m., II m. - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, MKS-SMS Victoria Racibórz.
31. Joanna Skalik, lekka atletyka, trener: Szymona Dziuby, Kamila Kalinowskiego, Krzysztofa Turskiego, Wojciecha Kubackiego, MKS-SMS Victoria Racibórz.
32. Nicol Chluba, zapasy, II m. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Dąb Brzeźnica.
33. Anna Szyjka, lekka atletyka, III m. Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, III m. Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów, III m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, MKS-SMS Victoria Racibórz.
34. Kacper Wieczorek, lekka atletyka, II m. Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, I m. II m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, MKS-SMS Victoria Racibórz.
35. Agata Winiarska, szachy, 1 m. Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących Seniorów, ŚKS Rybnik.
36. Agata Tatar, zapasy, II m. Mistrzostwa Polski Juniorek, Dąb Brzeźnica.
37. Kuba Klicki, Ju-jitsu, III m. Mistrzostwa Polski Juniorów, Łamator.
38. Natalia Węglarz, lekka atletyka, II m. Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, MKS-SMS Victoria Racibórz.
39. Mateusz Kampik, zapasy, II m. Mistrzostwa Polski Juniorów, II Puchar Polski Juniorów, Dąb Brzeźnica.
40.Daniel Zalewski, lekka atletyka, II m. Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, MKS-SMS Victoria Racibórz.
41. Patryk Gołuchowski, zapasy, I m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Dąb Brzeźnica    Zawodnik.
42. Patryk Ołenczyn, zapasy, II m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Dąb Brzeźnica.
43. Michał Kampik, zapasy, II m., III m. Puchar Polski Kadetów, III m. Turniej Międzynarodowy "Fila" kat. Junior, MKZ Unia Racibórz.
44. Filip Świerczewski, zapasy, III m. Puchar Polski Kadetów, I Mistrzostwa Polski Młodzików, MKZ Unia Racibórz.
45. Wiktoria Urgacz, zapasy, 2 x III m. Puchar Polski Kadetów, MKZ Unia Racibórz.
46. Roman Jędrzejczak, Ju-jitsu,  II m. Mistrzostwa Polski Kadetów, Łamator.
47. Natalia Duksa, zapasy, I m. Mistrzostwa Polski Młodzików, MKZ Unia Racibórz.
48. Mariusz Tochwin, zapasy, II m. Mistrzostwa Polski Młodzików, MKZ Unia Racibórz.
49. Krzysztof Prasek, zapasy, II m. Mistrzostwa Polski Młodzików, MKZ Unia Racibórz.
50. Szymon Dziuba, lekka atletyka, 2 x II m. Mistrzostwa Polski Młodzików, MKS-SMS Victoria Racibórz.
51. Wojciech Kubacki, lekka atletyka, II m. Mistrzostwa Polski Młodzików, MKS-SMS Victoria Racibórz.
52. Kamil Kalinowski, lekka atletyka, II m. Mistrzostwa Polski Młodzików, MKS-SMS Victoria Racibórz.
53. Krzysztof Turski, lekka atletyka, II m. Mistrzostwa Polski Młodzików, MKS-SMS Victoria Racibórz.
54. Grzegorz Pieronkiewicz, osoba wyróżniająca się w działalności sportowej, MKZ Unia Racibórz.           
55. Beata Szyjka,  osoba wyróżniająca się w działalności sportowej, UKS Victoria przy SP 15.          
 
Fot. Nowiny Raciborskie

 

wszystkie
Redagował: Karolina Kunicka 2015-03-26 14:52:46

Godziny urzędowania

Starostwo Powiatowe w Raciborzu urzęduje:

  • w poniedziałki, środy i czwartki od 7:30 do 15:30
  • we wtorki w godzinanch od 7:30 do 17:00
  • w piątki w godzinach od 7:30 do 14.00

Kontakt

STAROSTWO POWIATOWE W RACIBORZU
Plac Okrzei 4, 47-400 Racibórz

telefon:
32 45 97 300
fax:
32 415 87 36
e-mail:
bok@powiatraciborski.pl

Do 30 listopada czekamy na zgłaszanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2016.

Szczegóły tutaj

info