Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Wędkarze z Nędzy zapraszają na targi wędkarstwa

2015-04-03, Piątek

Pasjonaci ze Stowarzyszenia Wędkarstwa Sportowego "Babiczok" co chwila realizują nowe przedsięwzięcia. Tym razem organizują targi wędkarstwa - pierwsze w Nędzy i jedne z nielicznych w regionie. Wydarzenie pod patronatem wójt gminy Nędza oraz starosty raciborskiego odbędzie się 19 kwietnia.

Targi odbędą się w hali sportowej przy ul. Sportowej w Nędzy w godzinach od 11.00 do 17.00. - Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko wędkarzy! Wędkarski sezon już się rozpoczął i targi będą świetną okazją, żeby uzupełnić swoje sprzętowe braki. Ale też będzie można sprzedać albo wymienić swój używany sprzęt - zachęca Andrzej Chroboczek, członek stowarzyszenia.

Do tej pory wędkarze z okolicy musieli na targi jeździć aż do Zabrza. "Babiczok" chciał udowodnić, że można je zorganizować na miejscu. - Wędkarzy tylko w samym naszym powiecie jest wielu, więc jest dla kogo imprezę organizować - cieszą się członkowie stowarzyszenia.

Targi będą promocją nie tylko samej idei wędkarstwa, ale także stowarzyszenia "Babiczok" i w ogóle gminy Nędza. Tereny pożwirowej eksploatacji w Babicach, które stowarzyszenie dzierżawi od Gminy, odwiedza wielu gości i to nie tylko wędkarzy. To teren bardzo atrakcyjny rekreacyjnie.

Przy kilkunastohektarowych akwenach pasjonaci z "Babiczoka" własnymi siłami wybudowali drewnianą wiatę z ławami i stołami, a nawet stanowiskiem grillowym, z której chętnie korzystają nie tylko mieszkańcy gminy Nędza organizując rodzinne pikniki.

Przy stawach zbudowano specjalne stanowiska dla wędkarzy poruszających się na wózku inwalidzkim. Po drugiej stronie większego akwenu, w miejscu gdzie powstanie lotnisko dla małych konstrukcji lotniczych, stanęły ławeczki. - Widzimy jak wiele osób chętnie odpoczywa nad wodą - przyznaje Andrzej Chroboczek. A dzięki lampie solarnej, którą zakupiła Gmina w ubiegłym roku, część terenu została też oświetlona.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku odebrano fragment rekultywacji obecnie eksploatowanego obszaru. Po zakończeniu wydobycia mieszkańcy zyskają duży 15-hektarowy akwen o rekreacyjnym charakterze, a także oryginalne elementy, jak choćby lotnisko dla małych samolotów i tor narciarsko-rowerowo-saneczkarski.

Źródło: Gmina Nędza