Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła już

2016-03-14, Poniedziałek

W sobotę, 23 kwietnia zapraszamy na IV Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła. - Podobnie jak w ubiegłym roku, łączymy jarmark z dobrą zabawą. Sprzedającym zapewnimy dużą frekwencję, a kupującym świetną zabawę - zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Impreza jak zawsze odbędzie się na zamkowym dziedzińcu i będzie szeroko promowana przez patronów medialnych - lokalnych i regionalnych. - Spodziewamy się, przy sprzyjającej pogodzie, kilku tysięcy gości. W ubiegłym roku na zamkowym jarmarku pojawiło się blisko 60 wystawców z całego kraju. W godzinach od 12.00 do 17.00 na scenie plenerowej będzie dużo tańców, ludowej muzyki i spora dawka humoru . Szczegółowy program – w opracowaniu. Ponadto w godz. od 10.00 do 18.00 będzie można zwiedzać Zamek Piastowski indywidualnie, dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy. Wejście na zamek po wykupieniu biletu wstępu w Punkcie Informacji Turystycznej na parterze w budynku bramnym. UWAGA! Będzie można również zwiedzać kaplicę zamkową.

- Handel na zamkowym dziedzińcu potrwa od rana do wieczora, a poza straganami nie zabraknie też stoisk gastronomicznych. Do udziału w jarmarku Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza sprzedawców kwiatów, sadzonek i ciekawych artykułów ogrodniczych a także producentów zdrowej eko-żywności, rzemieślników i rękodzielników - mówi dyrektor Grażyna Wójcik. Zgłaszać się mogą również sprzedawcy staroci i antyków. Zgłoszenia przyjmujemy na adres: [email protected]. Karta uczestnictwa w jarmarku 2016 r. do pobrania tutaj:

UDZIAŁ WYSTAWCÓW W JARMARKU JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY!

Warunkiem jest jedynie wypełnienie zgłoszenia i odesłania tradycyjną pocztą lub w formie elektronicznej. Informujemy, że posiadamy własne stragany, stylizowane na średniowieczne jak i dopuszczamy własne ekspozycje sprzedających, w tym sprzedaż z dziedzińca. W godzinach porannych, przed otwarciem imprezy, umożliwimy wjazd samochodami na zamkowy dziedziniec. Dopuszczamy możliwość reklamowania własnej działalności ze sceny plenerowej w ramach przerw w występach lub zorganizowania pokazu np. aranżacji kącików kwiatowych.

- Kwiecień to okres, w którym właściciele domów jednorodzinnych i działkowcy poszukują nowych sadzonek, nasion oraz akcesoriów ogrodniczych. W razie zainteresowania będzie możliwość ekspozycji na dziedzińcu również już w piątek 22.04.2016 r. i w niedzielę 24.04.2015 r. Prosimy o kontakt zainteresowane firmy - dopowiada Grażyna Wójcik.