początek strony
Newsletter Starostwa Powiatowego w Raciborzu
http://www.powiatraciborski.pl/starostwo/aktualnosci.html
Drukuj grafikę : tak / nie

Aktualności - Starostwo Powiatowe

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »

Test syren alarmowych

We wtorek 28 listopada br. w godzinach od 09:00 do 13.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

zobacz więcej

„Nie truj sąsiada” - kolejna odsłona ofensywy antysmogowej 2017-11-24, Piątek

Sezon grzewczy wiąże się niestety z kolejny etap zmagań z niską emisją. Doniesienia o limitach emisji pyłu zawieszonego przekroczonych o kilkaset procent znów zaczynają być naszą codziennością.

zobacz więcej

Reprezentantka powiatu na festiwalu Finsterwalder Sanger 2017-11-21, Wtorek

Julia Różycka, reprezentantka kół wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu a jednocześnie wielokrotna laureatka m.in. ogólnopolskich festiwali piosenki, 18 listopada 2017 r. wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Jazz + Pop” organizowanym w niemieckim mieście Finsterwalde.

zobacz więcej

Udział w pracach składów orzekających Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu. 2017-11-21, Wtorek

Starosta raciborski ogłosił zapytanie ofertowe dotyczące świadczenia usług polegających na udziale w pracach składów orzekających Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu.

zobacz więcej

Konkurs na prowadzenie domu dla matek w 2018 roku 2017-11-17, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego powiatu raciborskiego z zakresu pomocy społecznej i przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „Powadzenie w roku 2018 domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży oraz kobiet będących ofiarami przemocy w rodzinie, z terenu powiatu raciborskiego”.

zobacz więcej

Zanotowano przekroczenia dopuszczalnego poziomu stężenia PM10 - jakość powiatrza jest bardzo zła

Dzisiaj (16.11.2017 r.) jakość powietrza na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej oraz powiatach pszczyńskim, rybnickim, mikołowskim, raciborskim i wodzisławskim będzie bardzo zła, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych.

zobacz więcej

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Mieszko AD 2017 2017-11-15, Środa

Przypominamy, że do 30 listopada br. trwa przyjmowanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2017.

zobacz więcej

Referat Rejestracji Pojazdów dziś nieczynny - System CEPIK 2.0 nie działa

Dziś miała zostać wprowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców - CEPiK 2.0. System nie działa jednak prawidłowo.

zobacz więcej

Zmiana godziny rejestracji pojazdów w starostwie

Informujemy, że w związku z wdrożeniem nowego Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEPIK 2.0) w najbliższy poniedziałek 13 listopada br. Referat Rejestracji Pojazdów będzie czynny od godz. 12.00.

zobacz więcej

Pracownie do praktycznej nauki zawodów nabierają kształtów 2017-11-07, Wtorek

W pomieszczeniach Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 oraz nr 2 „Mechanik” trwa kompleksowy remont.

zobacz więcej

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »