Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu 2018-03-13, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu przy ul. Królewskiej 19.

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla rolników w Raciborzu 2018-03-09, Piątek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Biuro Powiatowe w Raciborzu oraz powiat raciborski zapraszają na spotkanie informacyjno-promocyjne, które odbędzie się 14 marca 2018 r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu ul. Zamkowa 2.

Batalion WOT w Kuźni Raciborskiej 2018-03-09, Piątek

W środę 7 marca br. w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie starosty Ryszarda Winiarskiego i burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Pawła Machy z dyrektor Wydziału Nadzoru Właścicielskiego Darią Kolonko.

Nowa wanna porodowa w raciborskim szpitalu 2018-03-08, Czwartek

Raciborski szpital od dwóch tygodni oferuje przyszłym mamom skorzystanie z nowoczesnej i jedynej w Polsce wanny porodowej z hydromasażem. Remont przeszła także sala porodowa i łazienka. Koszt zakupu urządzenia i modernizacji sali wyniósł 180 tysięcy złotych.

Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego 2018-03-07, Środa

W marcu 2018 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa: - Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (formularz R-ZW-S)

Prognozowana bardzo zła jakość powietrza

W dniach 6-7 marca br. (wtorek, środa) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza będzie bardzo zła.

1 procent dla Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu - rozlicz PIT online 2018-03-05, Poniedziałek

Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu udostępniła swoim darczyńcom darmowy program do rocznego rozliczenia online. Zapraszamy do korzystania z programu i przekazania 1% dla Fundacji.

Prognozowana bardzo zła jakość powietrza

W dniu 05.03.2018 r. (poniedziałek) ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza będzie bardzo zła.

Konkurs na prowadzenie programu korekcyjno - edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie 2018-03-01, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na przeprowadzenie w roku 2018 programu korekcyjno – edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie.

Radni podziękowali za współpracę 2018-02-28, Środa

Wczorajsza sesja Rady Powiatu Raciborskiego rozpoczęła się od podziękowań. Starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda wraz z radnymi podziękowali Janowi Pawnikowi oraz Gabrielowi Kuczerze za bardzo dobrą współpracę.