Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Radni podziękowali Grażynie Wójcik za kierowanie Zamkiem 2018-03-28, Środa

Wczoraj radni powiatu raciborskiego uroczyście podziękowali Grażynie Wójcik za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim 2018-03-27, Wtorek

W Wielkanocny Poniedziałek w czterech miejscowościach powiatu raciborskiego kultywowana będzie kilkusetletnia tradycja dziękczynno-błagalnych procesji po polach.

Wystąpienie I poziomu ostrzegania - (informacyjny i edukacyjny - kolor żółty)

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, iż na terenie województwa śląskiego wystąpił I poziom ostrzegania – informacyjny i edukacyjny- kolor żółty.

Uczniowie i nauczyciele z „Mechanika” zdobywają dodatkowe kwalifikacje 2018-03-22, Czwartek

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik” od września 2017 roku realizuje projekt pn. „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w CKZiU Nr 2 „Mechanik”.

Bezpłatne badania mammograficzne w Kuźni Raciborskiej 2018-03-14, Środa

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ponowny nabór na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego 2018-03-13, Wtorek

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego poszukuje kandydata na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Raciborzu, dokumenty można składać do 20 marca 2018 roku.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu 2018-03-13, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu przy ul. Królewskiej 19.

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla rolników w Raciborzu 2018-03-09, Piątek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Biuro Powiatowe w Raciborzu oraz powiat raciborski zapraszają na spotkanie informacyjno-promocyjne, które odbędzie się 14 marca 2018 r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu ul. Zamkowa 2.

Batalion WOT w Kuźni Raciborskiej 2018-03-09, Piątek

W środę 7 marca br. w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie starosty Ryszarda Winiarskiego i burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Pawła Machy z dyrektor Wydziału Nadzoru Właścicielskiego Darią Kolonko.

Nowa wanna porodowa w raciborskim szpitalu 2018-03-08, Czwartek

Raciborski szpital od dwóch tygodni oferuje przyszłym mamom skorzystanie z nowoczesnej i jedynej w Polsce wanny porodowej z hydromasażem. Remont przeszła także sala porodowa i łazienka. Koszt zakupu urządzenia i modernizacji sali wyniósł 180 tysięcy złotych.