Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Konsultacje społeczne w sprawie nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu 2017-01-13, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

Darmowe porady prawne w powiecie raciborskim 2017-01-13, Piątek

Przypominamy o mozliwości skorzystania z darmowych porad prawnych. W powiecie raciborskim działają cztery punkty, w których nieodpłatną pomoc prawnąœświadczą adwokaci oraz radcowie prawni.

Program WFOŚiGW w Katowicach na ograniczanie niskiej emisji - najwięcej wniosków z powiatu raciborskiego 2017-01-12, Czwartek

W roku 2016, WFOŚiGW w Katowicach uruchomił Program Pilotażowy „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Nabór wniosków do programu prowadzony był w lipcu 2016. Program cieszył się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba 1546 złożonych wniosków. Najwięcej wniosków wpłynęło z terenu powiatu raciborskiego – 126.

Dzisiaj również w powiecie raciborskim mamy bardzo złą jakość powietrza

W dniu dzisiejszym (11.01.2017 r.) w aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej i górnośląskiej, Kotlinie Żywieckiej oraz w środkowej części województwa śląskiego jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego będzie bardzo zła.

Informacja o jakości powietrza

Dzis (10.01.2017 r.) jakość powietrza na większości obszaru województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego będzie bardzo zła.

Rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu 2017-01-09, Poniedziałek

Rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu.

Bardzo zła jakość powiatrza

Dzis i jutro (09-10.01.2017 r.) jakość powietrza na większości obszaru województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego będzie bardzo zła

Aktywne ferie w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu 2017-01-05, Czwartek

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu przy wsparciu Powiatu Raciborskiego i Urzędu Miasta Racibórz zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z oferty zajęć feryjnych

Wojewoda przekazał karetkę dla raciborskiego szpitala 2017-01-04, Środa

Do szpitala trafiła w grudniu ubiegłym roku, jednak dziś oficjalnie została przekazana dla Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Mowa o jednej z 10 nowoczesnych karetek, na które dofinansowanie otrzymali dysponenci pogotowia ratunkowego w województwie śląskim.

Wirus ptasiej grypy - komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Raciborzu 2017-01-04, Środa

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu w związku z dużym zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków informuje o obowiązkach właścicieli drobiu.

Godziny urzędowania

Starostwo Powiatowe w Raciborzu urzęduje:

• w poniedziałki, środy i czwartki od 7:30 do 15:30
  • we wtorki w godzinanch od 7:30 do 17:00