Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Inwestycje drogowe w powiecie dofinansowane przez Wojewodę Śląskiego 2017-12-12, Wtorek

Wojewoda Śląski zatwierdził ostateczne listy rankingowe wniosków o dofinansowanie na rok 2018 w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Na drogach powiatowych na liście tej na 34 wnioski, inwestycje drogowe powiatu raciborskiego znalazły się na miejscu II i VIII co kwalifikuje je do dofinansowania z tego programu.

Raciborski Kasprowicz zwycięzcą konkursu "Nasz Pomysł na Eko Śląskie" 2017-12-12, Wtorek

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu zwyciężyli w finale konkursu „Nasz pomysł na Eko Śląskie”, który odbywał się w Sali Sejmu Śląskiego.

Wystawianie kart zgonu oraz ustalanie jego przyczyn na terenie powiatu raciborskiego 2017-12-12, Wtorek

Starosta raciborski Ryszard Winiarski ogłosił zapytanie ofertowe z zakresu wystawiania kart zgonu oraz ustalania jego przyczyn na terenie powiatu raciborskiego w latach 2018 - 2020.

Powiat nagrodzony Nagrodą Marszałka 2017-12-11, Poniedziałek

Zarząd Województwa Śląskiego wyróżnił Starostwo Powiatowe za wykonanie renowacji kaplicy zamkowej w Raciborzu. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków i zostanie odebrana 13 grudnia 2017 r.o godzinie 10.00 podczas Sesji Konserwatorskiej pt. "Skarby światowego dziedzictwa" organizowanej przez Regionalny Instytut Kultury W Katowicach.

Medal "Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego" dla Muzeum w Raciborzu 2017-12-11, Poniedziałek

Wczoraj 10 grudnia w budynku ekspozycyjnym przy ul. Gimnazjalnej 1 w Raciborzu miały miejsce uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia raciborskiego Muzeum.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów raciborskich szkół 2017-12-08, Piątek

7 grudnia 2017 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu w sali konferencyjnej, miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów, stypendystom z terenu Delegatury w Rybniku. Nagrodzonych zostało 7 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat raciborski.

XIII Forum Osób Niepełnosprawnych w raciborskim Zamku 2017-12-08, Piątek

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę już po raz XIII organizuje Forum Osób Niepełnosprawnych w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

„Kiedy zamek był drewniany, a XII to był wiek…”. Już w środę na Zamku Piastowskim wyjątkowe mikołajki 2017-12-04, Poniedziałek

W najbliższą środę 6 grudnia zapraszamy na Zamek Piastowski w Raciborzu, zarówno dzieci jak i dorosłych na nietypowe, wyjątkowe mikołajki.

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 roku 2017-12-04, Poniedziałek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2018 r. finansowanego ze środków PFRON.

POWIADOMIENIE o ryzyku wystąpienia przekroczenia wartości progowej pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

W sobotę, 2 grudnia 2017 r. prognozowana jakość powietrza w powiecie raciborskim będzie bardzo zła, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych.