Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

I Międzynarodowy Turniej Dziewcząt w Piłce Ręcznej w Arenie Rafako zakończony. 2017-07-03, Poniedziałek

W dniach 28.06 - 30.06.2017 roku, na Arenie Rafako w Raciborzu odbył się I Międzynarodowy Turniej Dziewcząt (rocznik 2000- 2002) w Piłce Ręcznej.

Brązowo, ale czy zdrowo? 2017-06-29, Czwartek

Państwowa Inspekcja Sanitarna woj. śląskiego przystąpiła do akcji pod hasłem „Brązowo, ale czy zdrowo?”.

Rolnicy z Raciborza laureatami finału wojewódzkiego XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2017-06-28, Środa

Rozstrzygnięto finał etapu wojewódzkiego XV Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie.

W PWSZ w Raciborzu trwa nabór na pielęgniarstwo 2017-06-28, Środa

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego 27 czerwca nadał Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku pielęgniarstwo od roku akademickiego 2017/2018.

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Raciborskiego 2017-06-27, Wtorek

Rada Powiatu Raciborskiego na wczorajszej sesji przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2016 i udzieliła absolutorium zarządowi powiatu.

Bezpieczne Wakacje 2017

Wraz z końcem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne wakacje 2017", która potrwa do 1 września 2017 r.

Marek Ryś otrzymał dziś od zarządu powierzenie funkcji dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu 2017-06-26, Poniedziałek

Dziś 26 czerwca Zarząd Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu Markowi Rysiowi (dotychczas p.o. dyrektor).

Paweł Newerla uhonorowany medalem Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego 2017-06-26, Poniedziałek

Dzisiaj, 26 czerwca na sesji Rady Powiatu Raciborskiego starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda wręczyli tytuł i medal Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego Pawłowi Newerli.

Zachowaj bezpieczeństwo w pracy na roli 2017-06-22, Czwartek

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin.

CKZiU nr 2 „Mechanik” otrzyma prawie 1,7 mln dofinansowania UE

Indywidualna ścieżka rozwoju zawodowego, sprofilowane doradztwo zawodowe, dedykowane kursy certyfikowane, płatne praktyki i staże, wizyty studyjne w firmach i zajęcia warsztatowe na wyższej uczelni.