Newsletter Starostwa Powiatowego w Raciborzu
Drukuj grafikę : tak / nie

Piotr Armatys nagrodzony za zasługi dla rozwoju turystyki 2017-10-02, Poniedziałek

W tym roku dyplomy marszałka za zasługi dla rozwoju turystyki otrzymało 51 organizacji i osób. Wśród nich był Piotr Armatys – wiceprezes i członek raciborskiego oddziału.

"Podziel się Dobrym Posiłkiem" w województwie śląskim 2017-09-29, Piątek

W dniach 29-30.09 odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności prowadzona przez Federację Polskich Banków Żywności w supermarketach w całej Polsce.

Od 1 października nocna i świąteczna opieka w raciborskim szpitalu 2017-09-29, Piątek

Od dnia 01.10.2017r. nocna i świąteczna opieka zdrowotna świadczona będzie w Szpitalu w Raciborzu, przy ul. Gamowskiej 3.

Raport z konsultacji społecznych związanych z taborem autobusowym

W dniach 13-20 września 2017 r. przeprowadzone zostały konsultacje społeczne związane z planowaną modernizacją części taboru autobusowego w powiecie raciborskim.

Kolejna edycja powiatowego konkursu „Zaprezentuj swój biznesplan” 2017-09-15, Piątek

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Powiat Raciborski ogłasza konkurs pn. „Zaprezentuj swój biznesplan" dotyczący pomysłu na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym.

Badanie ankietowe - modernizacja taboru autobusowego w powiecie raciborskim

Powiat raciborski przygotowuje się do pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na zakup 8 nowych autobusów do obsługi przewozów pasażerskich komunikacją publiczną na terenie powiatu raciborskiego.

Specjalny gość starosty raciborskiego 2017-09-13, Środa

Dzisiaj w starostwie gościła brązowa medalistka lekkoatletycznych mistrzostw świata - Londyn 2017, wychowanka raciborskiej Victorii Justyna Święty.

Pływacy z Raciborza z sukcesami na zawodach pływackich w Werdohl 2017-09-07, Czwartek

Po raz 13., w ramach partnerstwa Powiatów Raciborskiego i Märkischer Kreis, pływacy z Raciborza dzielnie i z sukcesami walczyli o medale podczas 33. Międzynarodowych Zawodów Pływackich w dniach 2 i 3 września 2017 r. w Werdohl. Ostatecznie, drużynowo zajęli 2. miejsce w stawce 29 klubów.

Regionalne Centrum Asystenckie 2017-09-04, Poniedziałek

Stowarzyszenie OLIGOS i Fundację Imago realizuje projekt „Regionalne Centrum Asystenckie" , skierowany do osób niepełnosprawnych z terenu m.in. powiatu raciborskiego. Realizatorzy oferują wsparcie asystentów dla 40 osób z niepełnosprawnością. Na jaką pomoc mogą liczyć niepełnosprawni?....

25-lecie współpracy partnerów zagranicznych powiatu raciborskiego 2017-09-04, Poniedziałek

W dniach 25-26 sierpnia w powiecie Elbe-Elster oraz w dniach 2-3 września w powiecie Märkischer odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 25-lecia współpracy partnerów zagranicznych powiatu raciborskiego.