Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Powierzenie funkcji dyrektora DPS "Złota Jesień" Małgorzacie Krawczyńskiej 2017-08-01, Wtorek

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazał umowę na czas nieokreślony od 01 sierpnia 2017 r. na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" Małgorzacie Krawczyńskiej. Zarząd złożył dyrektor DPS gratulacje oraz życzenia sukcesów w kierowaniu placówką.

Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Raciborzu 2017-07-31, Poniedziałek

Po 4 latach przerwy, mieszkańcy naszego regionu będą mogli na miejscu, w dogodnych warunkach załatwić wszystkie sprawy paszportowe.

Krajowy trening sprawności syren alarmowych na 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2017 r. o godzinie 1700 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

"Polska smakuje" - aplikacja promująca lokalnych producentów żywności 2017-07-28, Piątek

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności i szukasz nabywców swoich produktów? gencja Rynku Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci będą mogli znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności.

Wicemarszałek Dąbrowa z wizytą roboczą w powiecie 2017-07-21, Piątek

Dziś w powiecie gościł wicemarszałek województwa Stanisław Dąbrowa. Celem wizyty był przegląd dróg wojewódzkich na terenie powiatu.

Jubileusz "Mechanika"

Raciborski „Mechanik” w roku bieżącym będzie świętował swoje 70-lecie istnienia. Z tej okazji Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Mechanika” organizuje 30 września 2017 r. jubileuszowe uroczystości połączone ze zjazdem absolwentów wszystkich roczników oraz balem.

3. edycja Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" 2017-07-19, Środa

Trwa nabór Partnerów do trzeciej edycji Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną.

INTRO festival już w najbliższą sobotę 2017-07-18, Wtorek

Już w najbliższą sobotę, 22 lipca, na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się INTRO Festiwal. More than music. INTRO to festiwal muzyki elektroncznej i światła. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Wydarzenie wspiera powiat raciborski.

Kampania Zaszczep w sobie chęć szczepienia! 2017-07-18, Wtorek

Celem akcji jest pokazanie korzyści wynikających ze szczepień ochronnych, a także podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej zapobiegania chorobom zakaźnym dzięki stosowanym szczepieniom.

Remont ul. Ocickiej w Raciborzu 2017-07-14, Piątek

Od poniedziałku 17 lipca br. rozpoczną się prace na ul. Ocickiej w Raciborzu (II etap). W ramach zadania zostanie przebudowany odcinek drogi powiatowej o długości 782 m – od skrzyżowania z ulicą Koszalińską do końca skrzyżowania z ulicą Węgierską.

• « Pierwsza