Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2017-08-17, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Warszawy na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Nasze wspólne dyskoteki” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Wyprawka szkolna - dofinansowanie zakupu podręczników 2017-08-11, Piątek

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dotyczy zakupu podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, do[uszczonych przez do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej

Powierzenie funkcji dyrektora DPS "Złota Jesień" Małgorzacie Krawczyńskiej 2017-08-01, Wtorek

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazał umowę na czas nieokreślony od 01 sierpnia 2017 r. na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" Małgorzacie Krawczyńskiej. Zarząd złożył dyrektor DPS gratulacje oraz życzenia sukcesów w kierowaniu placówką.

Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Raciborzu 2017-07-31, Poniedziałek

Po 4 latach przerwy, mieszkańcy naszego regionu będą mogli na miejscu, w dogodnych warunkach załatwić wszystkie sprawy paszportowe.

Krajowy trening sprawności syren alarmowych na 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2017 r. o godzinie 1700 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

"Polska smakuje" - aplikacja promująca lokalnych producentów żywności 2017-07-28, Piątek

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności i szukasz nabywców swoich produktów? gencja Rynku Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci będą mogli znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności.

Wicemarszałek Dąbrowa z wizytą roboczą w powiecie 2017-07-21, Piątek

Dziś w powiecie gościł wicemarszałek województwa Stanisław Dąbrowa. Celem wizyty był przegląd dróg wojewódzkich na terenie powiatu.

Jubileusz "Mechanika"

Raciborski „Mechanik” w roku bieżącym będzie świętował swoje 70-lecie istnienia. Z tej okazji Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Mechanika” organizuje 30 września 2017 r. jubileuszowe uroczystości połączone ze zjazdem absolwentów wszystkich roczników oraz balem.

3. edycja Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" 2017-07-19, Środa

Trwa nabór Partnerów do trzeciej edycji Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną.

INTRO festival już w najbliższą sobotę 2017-07-18, Wtorek

Już w najbliższą sobotę, 22 lipca, na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się INTRO Festiwal. More than music. INTRO to festiwal muzyki elektroncznej i światła. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Wydarzenie wspiera powiat raciborski.

• « Pierwsza