Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Kampania Zaszczep w sobie chęć szczepienia! 2017-07-18, Wtorek

Celem akcji jest pokazanie korzyści wynikających ze szczepień ochronnych, a także podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej zapobiegania chorobom zakaźnym dzięki stosowanym szczepieniom.

Remont ul. Ocickiej w Raciborzu 2017-07-14, Piątek

Od poniedziałku 17 lipca br. rozpoczną się prace na ul. Ocickiej w Raciborzu (II etap). W ramach zadania zostanie przebudowany odcinek drogi powiatowej o długości 782 m – od skrzyżowania z ulicą Koszalińską do końca skrzyżowania z ulicą Węgierską.

Badania ankietowe Urzędu Statystycznego w województwie śląskim 2017-07-14, Piątek

W dniach 14-30 lipca br. Urząd Statystyczny w Katowicach przeprowadzi kolejne w województwie śląskim badania ankietowe, które dotyczyć będzie koniunktury w gospodarstwach rolnych.

Afrykański Pomór Świń w Republice Czeskiej 2017-07-04, Wtorek

Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował, że w dniu 28 czerwca br. potwierdzono wystapienie dwóch przypadków Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) u dzików na terenie Republiki Czskiej.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2017-07-04, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej - Fundacji INTRO LIGHT z siedzibą w Raciborzu na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. INTRO FESTIVAL 2017 wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski 2017-07-04, Wtorek

W ubiegły piątek tegoroczni maturzyści poznali wyniki majowego egzaminu.

I Międzynarodowy Turniej Dziewcząt w Piłce Ręcznej w Arenie Rafako zakończony. 2017-07-03, Poniedziałek

W dniach 28.06 - 30.06.2017 roku, na Arenie Rafako w Raciborzu odbył się I Międzynarodowy Turniej Dziewcząt (rocznik 2000- 2002) w Piłce Ręcznej.

Brązowo, ale czy zdrowo? 2017-06-29, Czwartek

Państwowa Inspekcja Sanitarna woj. śląskiego przystąpiła do akcji pod hasłem „Brązowo, ale czy zdrowo?”.

Rolnicy z Raciborza laureatami finału wojewódzkiego XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2017-06-28, Środa

Rozstrzygnięto finał etapu wojewódzkiego XV Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie.

W PWSZ w Raciborzu trwa nabór na pielęgniarstwo 2017-06-28, Środa

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego 27 czerwca nadał Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku pielęgniarstwo od roku akademickiego 2017/2018.

• « Pierwsza