Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

"Czym Nędza bogata!" po raz czwarty na raciborskim zamku 2017-05-15, Poniedziałek

W sobotę, 3 czerwca br., na dziedzińcu raciborskiego zamku gmina Nędza pokaże co ma najlepszego! Na imprezę zaprasza Gmina Nędza, Gminne Centrum Kultury oraz Zamek Piastowski w Raciborzu.

Konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 3.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 11.

Zmiana godzin przyjmowania konsumentów we wtorki

Od 16 maja br. zmianie ulegają godziny przyjmowania klientów przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Raciborzu.

Kontynuacja przebudowy ulicy Ocickiej w Raciborzu 2017-05-10, Środa

W drugiej połowie czerwca 2017 r. rusza II etapu Przebudowy ulicy Ocickiej w Raciborzu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Koszalińską do skrzyżowania z ulicą Węgierską.

Już wkrótce III Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Śląsko-Opolskiego 2017-05-09, Wtorek

Za nami V Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła a już wkrótce w dniach 17-18 czerwca 2017 roku na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędą się III Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Śląsko-Opolskiego.

Matura 2017 2017-05-04, Czwartek

Dziś pierwszy egzamin maturalny 2017. Uczniowie o godz. 9.00 rozpoczęli test pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu przeprowadzony zostanie egzamin na poziomie rozszerzonym. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski maturę zdaje 687 tegorocznych absolwentów.

Pogotowie przeciwpowodziowe w województwie śląskim odwołane

Wczoraj wieczorem wojewoda śląski Jarosław Wieczorek odwołał obowiązujący od piątku stan pogotowia przeciwpowodziowego w woj. śląskim. Decyzja zapadła po analizie danych potwierdzających, że sytuacja na rzekach ustabilizowała się, a bezpośrednie zagrożenie powodzią minęło.

Pogotowie przeciwpowodziowe

Wojewoda Śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całego województwa śląskiego.

Starosta wydał oświadczenie dot. aktu oskarżenia 2017-04-24, Poniedziałek

Starosta Ryszard Winiarski spotkał się dziś, 24 kwietnia, z mediami i wydał oświadczenie w sprawie aktu oskarżenia o podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

• « Pierwsza