Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Kaplica zamkowa wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"

Kaplica zamkowa Świętego Tomasza Becketa w Raciborzu otrzymała wyróżnienie w kategorii "Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu" w konkursie "Zabytek Zadbany"

Program SMOG STOP - dofinansowanie dla osób fizycznych 2017-04-18, Wtorek

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił Program SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji będą mogły się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Wiosenna akcja szczepienia lisów w województwie śląskim

Podobnie jak w ubiegłym roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Konsultacje dot. nadania statutu DPS Złota Jesień w Raciborzu 2017-04-14, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne dotyczącej nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

O służbie zdrowia w Elbe-Elster 2017-04-12, Środa

Funkcjonowanie niemieckiej służby zdrowia było głównym tematem wizyty delegacji powiatu raciborskiego w partnerskim powiecie Elbe-Elster. Na przykładzie tamtejszej spółki-klinki przedstawiony został system zarządzania szpitalami.

Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim 2017-04-11, Wtorek

W Wielkanocny Poniedziałek w czterech miejscowościach powiatu raciborskiego kultywowana będzie kilkusetletnia tradycja dziękczynno-błagalnych procesji po polach.

Światowy Dzień Zdrowia 2017

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (1948 r.). Hasło tegorocznej kampanii Swiatowego Dnia Zdrowia brzmi: Depresja - porozmawiajmy o niej.

Uwaga posiadacze oraz hodowcy drobiu

5 kwietnia 2017 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Kaplica zamkowa nominowana w konkursie "Zabytek Zadbany"

Kaplica zamkowa św. Tomasza Becketa w Raciborzu została nominowana do ścisłego finału konkursu Genrealnego Konserwatora Zabytków "Zabytek Zadbany" edycja 2017.

Wielkanocne stoły pełne smaków i zapachów 2017-04-03, Poniedziałek

Wielbiciele dobrego jedzenia mieli okazję zasmakować w pysznych potrawach wielkanocnych na X Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych, który odbył się w sobotę 1 kwietnia w Centrum społeczno – kulturalnym w Pietrowicach Wielkich.

• « Pierwsza