Aktualności PCZK

Powiadomienie o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 z dnia 29 października 2014 roku

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego powiadamia, że dnia 28 października 2014 roku na obszarze aglomeracji rybnicko –jastrzębskiej w mieście Rybnik wystąpiło w powietrzu przekroczenie wartości progowej (200 µg/m3) informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 (300 µg/m3).

Powiadomienie - przekroczenie poziomu alarmowego dla pyłu.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego powiadamia, że w dniu 08.12.2012 roku na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej, aglomeracji górnośląskiej oraz w południowej części strefy śląskiej został przekroczony poziom alarmowy dla pyłu zawieszonego PM10 wynoszący 300 µg/m3 będący progiem informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia niekorzystnych skutków zdrowotnych.

Powiadomienie o przekroczeniach alarmowych norm powietrza

W dniu 14.11.2012 r. została przekroczona na stacji w Rybniku wartość 200 µg/m3, będąca wartością progowa informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonegoPM10 Przyczynami takiego stanu są warunki meteorologiczne w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego i środków transportu.

Test syren alarmowych

25 października (czwartek) o godzinie 12.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu emitowany będzie - dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmów: powietrznego i o skażeniach.

Powiadomienie o jakości powietrza - przekroczenie progów.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Komunikat dotyczący ozonu

Ostrzeżenie meteorologiczne

Godziny urzędowania

Starostwo Powiatowe w Raciborzu urzęduje:

• w poniedziałki, środy i czwartki od 7:30 do 15:30
  • we wtorki w godzinanch od 7:30 do 17:00
  • w piątki w godzinach od 7:30 do 14.00

STAROSTWO POWIATOWE W RACIBORZU
Plac Okrzei 4, 47-400 Racibórz

telefon:
fax:
bok@powiatraciborski.pl

Do 30 listopada czekamy na zgłaszanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2016.

Szczegóły tutaj

info