Kalendarium wydarzeń

Organizator - Gmina Racibórz
Organizator - Miasto Racibórz
Organizator - Opis

RACIBORSKIE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 28 lutego 2015 sobota, godz. 11.00 Plac Długosza Inscenizacja historyczna: Odbicie więźnia z rąk UB wystąpią: Grupa Rekonstrukcji Historycznej FESTUNG BRESLAU czołg T-34, samochód Willys 28 lutego 2015 sobota, godz. 13.00 Plac Długosza Racibórz Żołnierzom Wyklętym - spotkanie wielbicieli historii, organizacji patriotycznych, grup rekonstrukcyjnych. Udział zapowiedzieli: ZHR, ZS STRZELEC OSW, GRH Chłopcy z lasu, GRH Rodzynki, SGH Szaniec, stoisko z odzieżą patriotyczną i militarną... Dla wszystkich uczestników i gości grochówka - gratis. 28 lutego 2015 sobota, godz. 17.00 RCK ul. Chopina Seans filmowy: R%u00D3ŻA - film fabularny (98 min.) reż. Wojciech Smarzowski obsada: Marcin Dorociński, Agata Kulesza, Jacek Braciak... Były AK-owiec i wdowa po żołnierzu Wehrmachtu próbują wspólnie stawić czoło okrutnej powojennej rzeczywistości. 1 marca 2015 niedziela, godz. 17.00 RCK sala kameralna ul. Chopina Słowo o Żołnierzach Wyklętych - Beno Benczew Ich geny są w nas - koncert WOJCIECHA POPKIEWICZA z zespołem 6 marca 2015 piątek, godz. 17.00 Gimnazjum nr 5 Wieczornica z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 16 marca 2015 poniedziałek, godz. 17.00 Biblioteka Miejska ul. Kasprowicza Spotkanie autorskie: LESZEK ŻEBROWSKI - polski historyk, ekonomista i publicysta, Specjalizuje się w dziejach NSZ, NOW i narodowego odłamu żołnierzy wyklętych w tym Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Za książkę "Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia" otrzymał Nagrodę Fundacji im. Jerzego Łojka.