Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2016-04-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. Składają się z zaawansowanych multimediów - gier, fotolekcji, filmów, dialogów i interaktywnych ćwiczeń, które przyspieszają proces nauczania, czynią go trwalszym i bardziej atrakcyjnym. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski , włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy prowadzone są w Bibliotece przy ul. Kasprowicza oraz we wszystkich filiach i oddziałach.

2016-09-01Rodzinny konkurs wiedzy - „Kubuś Puchatek” A.A. Milne

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu serdecznie zaprasza do udziału w cyklicznym konkursie literackim „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz ty?”.

Pytania konkursowe pochodzić będą z książki „Kubuś Puchatek” A.A. Milne’a.

Uczestnikiem Konkursu może być drużyna rodzinna dwu lub trzyosobowa, w której skład wchodzi co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat.

Zgłoszenia do Konkursu przyjmujemy do 19 października 2016 r. w oddziałach i filiach biblioteki.

Konkurs odbędzie się 22 października 2016 r. (sobota) o godz. 10.00 w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12.

szczegóły: http://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/1131-rodzinny-konkurs-wiedzy------kubus-puchatek----aa-milne.html

2016-09-01Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kubuś Puchatek i inne misie”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Kubuś Puchatek i inne misie”.

Tematem konkursu jest wykonanie:

• ilustracji tematycznie związanej z postacią Kubusia Puchatka lub innego literackiego misia
  • pracy komputerowej tematycznie związanej z postacią Kubusia Puchatka lub innego literackiego misia
  • kukiełki tematycznie związanej z postacią Kubusia Puchatka lub innego literackiego misia
  • pacynki tematycznie związanej z postacią Kubusia Puchatka lub innego literackiego misia

Dla laureatów pięciu kategorii przewidziano nagrody. Prace wraz z dokumentami należy składać do 21 października 2016 r. w filiach i odziałach biblioteki. Finał odbędzie się 3 listopada o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

2016-09-01Rodzinny konkurs wiedzy „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz ty?” - „Kubuś Puchatek” A.A. Milne

2016-09-01IV Powiatowy Konkurs Pięknego Pisania „Zostań Mistrzem Kaligrafii”

2016-09-01Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kubuś Puchatek i inne misie”

2016-10-15Food Truck Gathering

2016-10-15Mobilne kino Cinema 7D

2016-10-16PCHŁA SZACHRAJKA

16:00

Spektakl jest sceniczną wariacją na temat kultowego tekstu Jana Brzechwy „PSpektakl jest sceniczną wariacją na temat kultowego tekstu Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To collage klasycznego teatru bardzo dobrze przyjmowany przez dziecięcego widza. Nowoczesna forma czerpie też z tradycji, tu z komedii dell’arte.

Spektakl bawi dzieci, ludzi młodych i dojrzałych – każdego kto podda się żartom, uśmiechnie się i roześmieje. Każdego, kto podąży z aktorami w barwną podróż przewrotnej Pchełki.

W przedstawieniu zobaczymy:
Pchełkę – Aleksandrę Tabor oraz dwa urocze Karaluchy –Grażynę Tabor i Mateusza Gola

Reżyseria : Dariusz Skibiński

Usłyszymy: muzykę według wskazań Darka Skibińskiego odegraną przez Kasie Klebbę i Pawła Palucha

Bilety w cenie 15 zł do nabycia na stronie www.rck.com.pl oraz w kasach RCK.

Honorowane karty ,,SENIOR 60+'' oraz ,,RODZINA +''

2016-10-16Koncert "DROGA" w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża

19:00

W rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża, Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza Państwa na koncert młodzieży oraz instruktorów RCK z towarzyszeniem zespołu muzycznego Zbigniewa Forysia.  Program zatytułowany jest  „Droga” i są to utwory do słów Karola Wojtyły  i muzyki Waldemara Koperkiewicza.