Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2016-04-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. Składają się z zaawansowanych multimediów - gier, fotolekcji, filmów, dialogów i interaktywnych ćwiczeń, które przyspieszają proces nauczania, czynią go trwalszym i bardziej atrakcyjnym. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski , włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy prowadzone są w Bibliotece przy ul. Kasprowicza oraz we wszystkich filiach i oddziałach.

2016-12-01Wypożycz sobie prezent na Święta

Akcja promocyjna mająca na celu popularyzację czytelnictwa zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, polegająca na wypożyczaniu pakietów książek-niespodzianek opakowanych w papier. Jakie tytuły znajdują się w pakiecie? O tym czytelnicy przekonają się dopiero po wypożyczeniu!

2016-12-01Konkurs wiedzy „Więzień labiryntu”

Konkurs wiedzy z dwóch pierwszych tomów cyklu „Więzień Labiryntu” Jamesa Dashnera:

• „Więzień labiryntu”
  • „Próby ognia”

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego w oddziałach i filiach biblioteki. Regulamin konkursu dostępny na stronie www.biblrac.pl. Konkurs odbędzie się 23 lutego o godz. 16.00 w bibliotece przy Kasprowicza 12.

2016-12-09Jarmark Bożonarodzeniowy w ramach projektu JARMARK-CZ-PL

2016-12-15VIII Międzynarodowy Turniej Budowlany w Raciborzu

W turnieju biorą udział dróżyny dwuosobowe złożone z uczniów zasadniczych szkół zawodowych oraz technikum w zawodzie murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych oraz technik budownictwa w wieku do 20 lat.

Turniej obejmuje zadania praktyczne zgodnie z programem nauczania w zawodzie zgodne z coroczną propozycją organizatora. Będą to prce w technologii murarskiej, tynkarskieji wykończeniowej bliżej określone w harmonogramie zawodów.

Turniej składa się wyłącznie z części praktycznych.

2016-12-15Warsztaty na „5” - „Ozdoby choinkowe”

Warsztaty dla dzieci od lat 7 do 12 lat  w ramach których uczestnicy wykonają ozdoby świąteczne z papieru.

2016-12-15XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”

9:30

Przegląd ma celu promowanie i pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd przez dzieci. W przeglądzie wezmą udział max. 3-osobowe reprezentacje z raciborskich przedszkoli. Zgłoszenie zawierające: imię i nazwisko dziecka, nr przedszkola, tytuł kolędy oraz podkład muzyczny można składać osobiście lub e-mailowo: biblrac@poczta.onet.pl w terminie do 9 grudnia.