Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2017-07-03Akcja Lato w Nędzy

saa

2017-07-22Kolejne spływy z OSiR Racibórz!

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych do spłynięcia kajakiem z Chałupek do Krzyżanowic oraz Rzeką Rudą z Rybnika do Rud.
Start obu spływów zaplanowano na godzinę 9.00. Zbiórka uczestników spływów o godzinie 8.40

1) 22.07.2017 r. Chałupki ( start w pobliżu mostu granicznego) - Krzyżanowice (meta na przystani przy moście Krzyżanowice - Buków). Czas spływu ok. 3 godz. Trasa bardzo malownicza, ciekawa, kręta, jednakże w związku z licznymi przewróconymi drzewami, wystającymi konarami zalecana dla młodzieży oraz osób dorosłych.

2) 23.07.2017 r. Rybnik Stodoły (Przystań Kajakowo - Rowerowa AKTYWNI, ul. Ks. Emila Szramka 11) - Rudy (most na DW 919). Czas spływu ok. 2,5 godz. Rzeka wąska, mocno meandrująca, przy obecnym stanie wody można spodziewać się częstych przenosek !!!

Cena za każdy ze spływów wynosi 10zł/os

Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia dwuosobowe kajaki, wiosła, kamizelki ratunkowe oraz obsługę ratowniczą spływu. Dojazd oraz powrót uczestników ze spływów we własnym zakresie. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym [email protected] W tytule wiadomości proszę podać datę spływu. Liczba miejsc ograniczona !!!

2017-07-23Grupa Bez Nazwy - Koncert Letni

18:00

GRUPA BEZ NAZWY powstała w 1970 roku w świetlicy Cukrowni Racibórz z inicjatywy kierownika tej placówki – Huberta Pacharzyny, a także M.Kempanowskiego i J. Tyszkiewicza. Po reaktywacji w DK STRZECHA zespół tworzyli: Jan Szymków (trąbka), Jerzy Pistelok (saksofon tenorowy i klarnet), Jan Ploch (gitara), Janusz Guzik (gitara basowa), Marek Nowacki (perkusja) i Antoni Kucznierz (instrumenty klawiszowe). Zespół w swojej historii nagrał kilka audycji w Radiu Opole, występował w TV Katowice, nagrał płytę jubileuszową, koncertował w kraju i za granicą w Czechach, Niemczech i na Słowacji. W 2009 roku odeszli na zawsze Antoni Kucznierz i Jan Szymków, w 2010 roku Jerzy Pistelok, zaś w 2016 roku Jan Ploch.

Grupa Bez Nazwy w składzie: Stefan Konopnicki – bas, Tadeusz Widota – perkusja, Jan Latka – klawisze, , Anna Dawidów – flet poprzeczny, Artur Siedlaczek – klawisze, Krzysztof Fulneczek – gitara, Agnieszka Busuleanu-Jaksik – wokal. W repertuarze grupy znajdują się największe standardy jazzowe, zarówno instrumentalne jak i instrumentalno-wokalne.

2017-07-23Grupa Bez Nazwy

www.rck.com.pl