Kalendarium wydarzeń

Miejsce Kościół pw. WNMP w Raciborzu, ul. Mickiewicza 8
Organizator - Opis

Ernst Wally (Austria) - recital organowy

Ernst Wally - absolwent Wiedeńskiego Gimnazjum Muzycznego. Studiował organy, kompozycje, muzykę kościelną oraz wychowanie muzyczne w Wiedniu i Paryżu. Sprawował funkcję organisty w różnych kościołach Wiednia, a od roku 2010 został organistą tytularnym katedry Św. Stefana. Jego działalność koncertowa i kompozytorska znana jest w całej Europie i za oceanem; wiele razy współpracował z orkiestrą symfoniczną radia wiedeńskiego. Wykonywał też Symfonię organową Camilla Saint-Saensa z orkiestrą „Wiedeńskich Symfoników”. Ernst Wally komponuje muzykę nie tylko na organy solo – również na organy i inne instrumenty, jak również muzykę kameralną i sakralną.

Program recitalu :

Georg Muffat - Toccata VII

Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sonate I Op. 65/1: Allegro Moderato – Adagio – Andante Rezitativo – Allegro assai vivace

Franz Liszt - Modlitwa (Ave Maria)

Max Reger - Toccata op. 59/5 oraz Melodia op. 59/11

Rudolf Bibl: Z „Siedmiu utworów charakterystycznych“ Op. 87:  I. Präludium – V. oraz Canzonetta – VI. Abendruhe

Johann Sebastian Bach - Piéce d'orgue BWV 572