Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Spektakl „Wesele” Teatru Wodzisławskiej Ulicy w ramach Narodowego Czytania

Nazwa Spektakl „Wesele” Teatru Wodzisławskiej Ulicy w ramach Narodowego Czytania
Rodzaj wydarzenia Inne
Data wydarzenia 2017-09-02
Godzina 19:00
Miejsce Biblioteka, ul. Kasprowicza
Organizator - Opis

W najbliższą sobotę 2 września o godz. 19.00, w ramach kolejnej edycji Narodowego Czytania, raciborska biblioteka zaprasza na spektakl „Wesele” w wykonaniu Teatru Wodzisławskiej Ulicy.

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego to dramat niewymagający specjalnych rekomendacji - arcydzieło, którego premiera odbyła się na deskach Teatru Miejskiego w Krakowie w 1901 r. Utwór przedstawia autentyczne wydarzenie – wesele poety Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną.

Przypomnijmy, że tegoroczna lektura została wybrana w drodze głosowania przez internautów. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało z Przedwiośniem Stefana Żeromskiego, Pamiątkami Soplicy Henryka Rzewuskiego i Beniowskim Juliusza Słowackiego.

- Jak co roku, otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP okolicznościową pieczęć, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich naszych czytelników do przyniesienia prywatnych egzemplarzy „Wesela” – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Spektakl zostanie wystawiony w sobotę 2 września o godz. 19.00 przy ul. Kasprowicza 12. Serdecznie zapraszamy!