Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2017-09-01Wystawa fotografii „MASKI pamięci emocji”

Ekspozycja „MASKI pamięci emocji” jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zbliżenie” autorstwa młodych fotografików z Klubu Miłośników Fotografii „Zoomik” z Radzynia Podlaskiego oraz ich opiekuna Janusza Wlizło. Dzięki temu, że fotografie w 100% zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci, ich przekaz jest szczery i nie da się obok prac przejść obojętnie. Kurator projektu, jednocześnie pomysłodawca i autor opracowań, uzupełnił poruszające zdjęcia przekazem słownym.

2017-09-20XXX Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai

18:45

Trio muzyki barokowej (Czechy): Pavel Hromádka - trąbka, Dušan Foltýn – obój i Tomáš Thon– organy.

Wyjątkowe połączenie trzech instrumentów

W skład Tria Muzyki Barokowej wchodzą trzej znakomici muzycy, których połączyło wykonawstwo muzyki dawnej. Od początku swej działalności w latach 90-tych, zespół poszukuje dzieł dawnych mistrzów na tenże niespotykany skład. Jego koncerty są niepowtarzalnym przeżyciem muzycznym dla słuchaczy. Trio regularnie dokonuje nagrań dla Czeskiego Radia oraz różnych wytwórni muzycznych. Nagrania CD zespołu uzyskały bardzo dobre recenzje w czasopismach muzycznych oraz mediach. Programy koncertów są niezwykle starannie dobierane pod względem dramaturgicznym do wnętrz kościołów, w których muzycy głównie występują.

Pavel Hromádka – trębacz Orkiestry  Straży Zamkowej w Pradze oraz ceniony solista i muzyk kameralny. Współpracuje również z wieloma zespołami bigbandowymi. Koncertuje w Republice Czeskiej oraz zagranicą ( Słowacja, Polska, Francja, Belgia, Holandia, Izrael, Jordania, Chiny, USA ).

Dušan Foltýn – solista Filharmonii im.  L. Janacka w Ostrawie, a także docent klasy oboju oraz kierownik Katedry Instrumentów na Wydziale Artystycznym Ostrawskiego Uniwersytetu w Ostrawie. Jest laureatem międzynarodowych konkursów, cenionym muzykiem o międzynarodowej renomie, wykładowcą licznych obojowych kursów mistrzowskich oraz jurorem prestiżowych konkursów muzycznych. W jego dorobku znajduje się wiele solowych nagrań s orkiestrą.

Tomáš Thon – koncertujący organista, wydawca dzieł muzyki dawnej oraz pedagog w konserwatorium muzycznym. Koncertował w większości krajów europejskich, USA, a także Algierii. Dokonał nagrań dla rozgłośni Radiowych w Czechach, Słowacji, Polsce, Francji oraz BBC. Jako solista współpracuje ze Scholą Gregoriana Pragensis i recytatorem Markiem Ebenem.

2017-09-20Klub Malucha: Język angielski z HeleMele

9:00

Nauka języka angielskiego dla dzieci poprzez zabawę. Zajęcia prowadzi nauczyciel ze Szkoły Językowej HeleMele.