Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2017-10-14

WIECZÓR POLSKI

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

2017-09-26Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Racibórz w legendach i tajemnicach”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich., którego przedmiotem jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pracy przestrzennej tematycznie związaną z historią Raciborza. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród nastąpi  7 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Regulamin oraz formularze zgłoszenia dostępne na www.biblrac.pl.

2017-10-13BUDO GALA

2017-10-14PAT WILDER BAND

PAT WILDER BAND - USA

Pat Wilder - to jedna z najbardziej cenionych gitarzystek bluesowych i wokalistek na Zachodnim Wybrzeżu USA. Studiowała na San Francisco School of Music. Ma na koncie współpracę z wieloma znakomitymi artystami dla których nagrała kilkadziesiąt płyt. Jej koncerty to wyjątkowy, ognisty spektakl czerpiący z tradycji delty i muzyki karaibskiej. Są znakomicie przyjmowane nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale i w Europie Zachodniej gdzie Pat regularnie koncertuje. Pat Wilder należy do najważniejszych artystek bluesowych Zachodniego Wybrzeża.

Po raz pierwszy w Polsce zagra z cenionym zespołem w składzie:

Krzysztof Puma Piasecki - gitara

Łukasz Gorczyca - bass

Tomasz Dominik - perkusja

2017-10-14Koncert bluesowy Vanesy Harbek

18.00

Vanesa dzieliła scenę z takimi artystami jak: Igor Prado, Decio Caetano, Big Gilson, David Tanganelli, Omar Coleman, Sugar Blue, Dave Riley, Linsey Alexander y Vino Louden (USA), Antonio Vergara, Kenny Blues Boss Wayne, Marcos Coll, Daryl Taylor, Rico MacClarrin czy Vargas Blues Band. Na swojej pierwszej trasie koncertowej wystąpi ze znakomitym zespołem w składzie: Krzysztof Puma Piasecki - guit., Łukasz Gorczyca - bass, Tomasz Dominik - dr.,