Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

2017-09-26Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Racibórz w legendach i tajemnicach”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich., którego przedmiotem jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pracy przestrzennej tematycznie związaną z historią Raciborza. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród nastąpi  7 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Regulamin oraz formularze zgłoszenia dostępne na www.biblrac.pl.

2017-10-18Dni Filmu Niemieckiego

2017-10-19Warsztaty na „5” „Potworaki”

13:00

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 7 do 13 lat, mające na celu rozwijanie wyobraźni oraz zdolności manualnych, jak również zapoznanie z różnymi technikami plastycznymi. Zajęcia wykorzystujące literaturę dostępną w bibliotece.

W październiku uczestnicy poznają postaci z „Małej encyklopedii domowych potworów” (Stanislav Marijanović), które posłużą za inspirację do wykonania własnych potworków z różnych materiałów plastycznych.

2017-10-19Dzień seniora w Nędzy

16:00

Koło emerytów w Nędzy organizuje dzień seniora. W czasie spotkania odbędą się też wybory przewodniczącego.

2017-10-19Zrobione w domu – pokazane w bibliotece

16:00

Cykliczne spotkania poświęcone robótkom ręcznym i szydełkowaniu. Zapraszamy wszystkich chętnych na przygodę z szydełkiem, drutami, igłą, farbami… Pokażemy Wam, do czego służą te przedmioty… a może i Wy nauczycie nas czegoś nowego!