Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Nazwa „Pani Krokodyl znajduje dom” - TEATR MIDRASZOWY w ramach projektu "Raciborskie Dzielnice Kultury"
Rodzaj wydarzenia Inne
Data wydarzenia 2017-10-22
Godzina 16:00
Miejsce RCK DK STRZECHA ul. Londzina 38
Organizator - Opis

Pani Krokodylowa wyrusza w świat, aby znaleźć dla siebie nowy dom. Podczas podróży przeziębiła się. Napotyka różne zwierzęta z wioski do której podąża, gdyż słyszała o niej, że jest przyjemnym miejscem.

Jednak wszystkie zwierzęta zamieszkujące ją, już po pierwszym spotkaniu unikają Pani Krokodyl, gdyż boją się jej wielkich zębów. Myślą też, że krokodyl to złe zwierzątko, jednak po bliższym zapoznaniu się z Panią Krokodylową uświadamiają sobie, że były w błędzie. Zwierzęta bardzo się cieszą, że zechciała z nimi zamieszkać, szczególnie z Żabką, z którą, jak się okazało, ma wiele wspólnego. Bajka niesie ze sobą przesłanie i naukę o tolerancji i przyjaźni.