Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2017-10-26

2017-09-26Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Racibórz w legendach i tajemnicach”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich., którego przedmiotem jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pracy przestrzennej tematycznie związaną z historią Raciborza. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród nastąpi  7 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Regulamin oraz formularze zgłoszenia dostępne na www.biblrac.pl.

2017-10-26Spotkanie informacyjne - Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT

Godzina:
11:00

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Raciborzu zaprasza na spotkania informacyjne w siedzibie Urzędu Skarbowego w Raciborzu (pokój  nr 32 II piętro):

Temat spotkania:

Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT – rozszerzenie od 1 stycznia 2018r. obowiązku przesyłania JPK_VAT na mikroprzedsiębiorców.

Terminy spotkania:

- 26.10.2017r. godz.11.00 (dla profesjonalistów podatkowych i finansowych
oraz biur rachunkowych z terenu działania tutejszego organu, obsługujących mikroprzedsiębiorców,

- 26.10.2017r. godz.13.00 (dla zainteresowanych przedsiębiorców).

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 25.10.2017r. tel. 32 415 20 47, e-mail: us2425@sl.mofnet.gov.pl.

2017-10-26Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym

Godzina:
19:00

"Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym", to kilkudziesięciominutowy film dokumentalny, zrealizowany z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Raciborzu-Brzeziu.
Film powstał w ramach inicjatywy mieszkańców Brzezia realizowanej wspólnie z Raciborskim Centrum Kultury w projekcie "Raciborskie Dzielnice Kultury".

Młodzi ludzie pod kierunkiem Joanny Kwiatkowskiej-Starzyk (pomysłodawca, scenariusz i kierownictwo produkcji) oraz Adriana Szczypińskiego (reżyseria, scenariusz, zdjęcia i montaż) przez cztery tygodnie poznawali historię swej dzielnicy, uczyli się zasad pracy przed kamerą oraz zagrali przewodników po swojej małej ojczyźnie.

W filmie wystąpili: Kasia Fiołka, Oliwia Klimaszka, Karolina Kowol, Karolina Krakowczyk, Iza Lenort, Kinga Mrzyglod, Agata Pater, Karolina Skwarecka, Zuzia Szpilka, Bartek Gieda, Paweł Kosiorowski i Oskar Kwiatkowski.

Szczególnym zadaniem realizowanego projektu była międzypokoleniowa integracja młodzieży szkolnej z dorosłymi osobami związanymi z Brzeziem. Uczniowie przeprowadzili wywiady dotyczące sześciu charakterystycznych obiektów dzielnicy.

W filmie zobaczymy krótkie historie kościoła parafialnego, s. Marii Dulcissimy z klasztoru Sióstr Maryi Niepokalanej, legendy i podania o wzgórzu Lipki, dzieje pomnika Josepha von Eichendorffa w Brzeziu oraz wspomnienia o nieistniejących już obiektach na Widoku i tzw. wzgórzu Bismarck. Opowiadają o nich s. dr Elżbieta Cińcio SMI, Małgorzata Rother-Burek, Leon Kampka, Kazimierz Knura, ks. Bogdan Rek oraz Grzegorz Wawoczny.

Wstęp wolny.

Projekt „Raciborskie Dzielnice Kultury” dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne.