Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Konkurs Literacki „Racibórz prozą zaczarowany”

Nazwa Konkurs Literacki „Racibórz prozą zaczarowany”
Rodzaj wydarzenia Inne
Data wydarzenia 2017-09-26 do 2017-10-13
Miejsce Biblioteka ul. Kasprowicza 12
Organizator - Opis

IV edycja Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”, którego celem jest promocja Raciborza poprzez literackie przedstawienie naszego miasta oraz popularyzacja czytelnictwa i wzrost zainteresowania kulturą i literaturą. W tegorocznej edycji konkursu do udziału zakwalifikowane zostanie opowiadanie lub szkic opowiadania (nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu) związane z wydarzeniem historycznym, które miało wpływ na powstanie i rozwój miasta Raciborza. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl i www.raciborz.pl.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich