Kalendarium wydarzeń

Godzina 19:00
Miejsce Racibórz, RCK RDK - sala widowiskowa
Organizator - Opis

Niebiański głos i spektakularna koloratura to cechy, którymi każdorazowo zachwyca publiczność pochodząca z Korei Południowej sopranistka - Yeyoung Sohn. Niespotykany koloraturowy głos, który nagrodzony został dziesiątkami międzynarodowych nagród m.in. na Międzynarodowym Konkursie Debussy’ego w Salzburgu, VII Międzynarodowym Konkursie Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej „Złote Głosy”, Międzynarodowym Konkursie im. Pustina w Zdar nad Sazavou w Czechach, XI Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym Belcanto w Nałęczowie, XXV Międzynarodowym Styczniowym Festiwalu w Brześciu (Białoruś), Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Marmande oraz Canari (Francja), Konkursie Operetek i Musicali im. Iwony Borowickiej w Krakowie. Tym razem rozbrzmiewać będzie on w przepięknych ariach baroku i klasycyzmu w kompozycjach geniuszy swoich epok – Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Henry Purcell’a i Wolfganga Amadeusza Mozarta. W koncercie nie zabraknie wirtuozowskich arii koloraturowych, które dla przeciwwagi przeplatać się będą z pięknymi mozartowskimi kantylenami.

Yeyoung Sohn śpiewała na wielu znakomitych festiwalach i gościła w pięknych salach koncertowych na świecie, takich jak Centrum Sztuki Fukuoka w Japoni, Daegu w Korei Południowej, Palais de France w Turcji.

Koreańskiej sopranistce towarzyszyć będzie niemniej utytułowana, pochodząca z Białorusi, pianistka Oksana Svekla.